“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Морських леопардів можна часто побачити у районі станції «Академік Вернадський»,
Українські полярники зі станції «Академік Вернадський» зняли відео, як їх в океані наздоганяв леопард.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Національний антарктичний науковий центр.
Під час роботи в океані до наших учених приплив морський леопард і почав їх супроводжувати. Він провів полярників до самої станції і навіть проконтролював процес вилучення човна з води.
«Досвід такого «спілкування», звичайно, цікавий, але не найприємніший. Морський леопард має гострі зуби, дуже швидко плаває у воді (до 40 км/год) і вважається одним із головних хижаків Антарктики. Він харчується не лише крилем чи рибою, а й пінгвінами та іншими тюленями, і цілком здатний наздогнати та прогризти човен», — розповіли полярники.
Тому, коли леопард підплив до наших учених, їм довелося завершувати роботу в океані (дослідники брали проби води) і швидко повертатися на станцію. Бо швидше тварина сприйняла появу «чужинців» як вторгнення на свою територію і взялася її захищати. І навіть коли човен уже підняли з води, хижак ще якийсь час плавав поблизу «противника».
Морські леопарди можна часто побачити в районі станції «Академік Вернадський», особливо з кінця антарктичного літа. У цей час вони починають полювати близько до берегів, де живуть колонії пінгвінів, чекаючи у воді недосвідчених пінгвінят.
Довжина леопарду становить 3-4 метри, а вага 300-400 кг. Середня тривалість життя – 20-25 років.
Унікальні кадри з леопардом та українськими полярниками вдалося зняти сисадміну 27-ї УАЕ Володимиру Хомко.
Нагадаємо, полярники показали різнобарвний світанок над станцією «Академік Вернадський»: відео.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.