Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Морських леопардів можна часто побачити у районі станції «Академік Вернадський»,
Українські полярники зі станції «Академік Вернадський» зняли відео, як їх в океані наздоганяв леопард.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Національний антарктичний науковий центр.
Під час роботи в океані до наших учених приплив морський леопард і почав їх супроводжувати. Він провів полярників до самої станції і навіть проконтролював процес вилучення човна з води.
«Досвід такого «спілкування», звичайно, цікавий, але не найприємніший. Морський леопард має гострі зуби, дуже швидко плаває у воді (до 40 км/год) і вважається одним із головних хижаків Антарктики. Він харчується не лише крилем чи рибою, а й пінгвінами та іншими тюленями, і цілком здатний наздогнати та прогризти човен», — розповіли полярники.
Тому, коли леопард підплив до наших учених, їм довелося завершувати роботу в океані (дослідники брали проби води) і швидко повертатися на станцію. Бо швидше тварина сприйняла появу «чужинців» як вторгнення на свою територію і взялася її захищати. І навіть коли човен уже підняли з води, хижак ще якийсь час плавав поблизу «противника».
Морські леопарди можна часто побачити в районі станції «Академік Вернадський», особливо з кінця антарктичного літа. У цей час вони починають полювати близько до берегів, де живуть колонії пінгвінів, чекаючи у воді недосвідчених пінгвінят.
Довжина леопарду становить 3-4 метри, а вага 300-400 кг. Середня тривалість життя – 20-25 років.
Унікальні кадри з леопардом та українськими полярниками вдалося зняти сисадміну 27-ї УАЕ Володимиру Хомко.
Нагадаємо, полярники показали різнобарвний світанок над станцією «Академік Вернадський»: відео.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.