Хто з українців отримує найбільше пожертвувань на Patreon: топ-10 авторів

Читать на русском

Популярні українські YouTube-канали в сумі отримують близько 2,3 мільйона гривень щомісяця.

Читать на русском
Хто з українців отримує найбільше пожертвувань на Patreon: топ-10 авторів

Популярні українські YouTube-канали в сумі отримують близько 2,3 мільйона гривень щомісяця.

Сервіс пожертвувань Patreon користується неабиякою популярністю серед українських блогерів. Все частіше можна почути від блогерів "підтримуйте мене на Patreon", а кнопка переходу навіть з'явилася в меню YouTube.

Інформатор, посилаючись на Espreso.tv, вирішив розповісти, які українські блогери отримали найбільше пожертвування на Patreon.

Для початку нагадаємо, що Patreon – це онлайн-платформа для збору коштів. Її створили американські розробники ще 2013 року. Кожна сторінка пропонує рівні підписки – наприклад, по 5, 10 або 100 доларів. Підписники вибирають, скільки віддавати автору, підв'язують свою банківську картку, і щомісяця з неї на рахунок сторінки переводиться вибрана сума коштів. Таким чином підписник отримує доступ до ексклюзивних відео, повідомлень, закулісних оновлень і стає частиною спільноти проєкту.

На Patreon вдалося знайти як мінімум 268 сторінок українською мовою, проте точна кількість українських користувачів невідома. За даними цифрового медіагентства beTrue Media, 50 найпопулярніших українських YouTube-каналів через сайт Patreon отримають загалом понад 2,3 мільйона гривень щомісяця.

Топ-10 українських блогерів на Patreon

  1. Сергій Притула.  У своєму акаунті він публікує відео з реакціями та коментарями про суспільно-політичні події, розповідає про свою благодійну діяльність та допомогу Збройним Силам України. У його обліковому записі налічується 1 452 патрони. Щомісяця вони переводять по $17 153 доларів. На зустрічі з патронами Сергій Притула розповів, що кошти з Patreon фонд віддає тим, хто вже робить добрі справи, але їм трохи не вистачає ресурсу.

  2. Телебачення ТоронтоКанал за сумою пожертвувань патронів другий серед українських облікових записів. Він отримує по $9 811 щомісяця. Водночас вони перші серед українських сторінок за кількістю донаторів — у них 1 918 патронів. Кошти витрачають на розвиток YouTube-каналу та розширення команди.
  3. BIHUS info. Канал займає третє місце за кількістю пожертвувань на Patreon. Щомісяця він отримує $6 373 пожертв від 804 патронів. Кошти йдуть на полювання на корупціонерів, тобто бензин для машин знімальних груп, техніку для зйомок, оплату доступу до реєстрів та зарплату команди.

  4. STERNENKO. У блогера Сергія Стерненка є 1009 патронів. Вони переводять йому $5 028. У своїх відео він ділиться враженнями та оцінками політичних подій в Україні. Також Сергій, за його словами, "викриває негідників", розповідає про російські фейки та міфи про Україну, а також про тих, хто їх поширює.

  5. Андрій Луганський. Блогер Андрій Луганський називає себе борцем із російською пропагандою та має кілька каналів на УouTube. Відео записує російською мовою, в них він тролить росіян, аналізує політичні новини та ділиться своїми поглядами. При цьому його підтримує 725 патронів. Вони щомісяця переводять йому $4 955.

  6. Максим Бахматов (Офіс трансформації). Підприємець, колишній радник столичного мера, експерт з урбаністики Максим Бахматов на Patreon має сторінку під назвою "Офіс трансформації", там його підтримують щомісяця на $4 953. Акаунт на Patreon має 465 підписників. Кошти йдуть на розвиток каналу. На своєму каналі він розповідає новини Києва, забудову, проблему містобудування та міські проєкти. Іноді запрошує себе на розмову підприємців, експертів, громадських діячів, з якими говорить про проблеми міста.

  7. Skrypin.ua. Канал Skrypin.ua зі стримами-обговореннями суспільно-політичних новин України має 604 підписники. Вони жертвують на розвиток каналу щомісяця $4 530. Канал так говорить про себе: "Наша місія - порвати цей медіапростір, як мавпа газету". Автор та ведучий каналу – Роман Скрипін. Разом із журналістами Данилом Яневським, Катериною Супрун та Сергієм Гришиним ведуть різні формати у прямому ефірі та в записі.

  8. Yanina Sokolova. Авторський канал Яніни Соколової щомісяця отримує $3 770. Журналістка на платформі Patreon має 591 підписника. "Вечір з Яніною Соколовою" викриває фейки російської пропаганди. Також на каналі виходить проєкт "Соромно" - блог про суспільно-політичні новини, інтерв'ю Яніни з публічними людьми та стриму-розмови з глядачами каналу. Кошти донаторів покривають витрати на зйомку, оренду техніки та реквізиту.

  9. Ayder Muzhdabaev. Журналіст та блогер Айдер Муждабаєв має у Patreon 504 патрони. Вони щомісяця передають йому $3 406. Муждабаєв записує відео російською мовою, це і короткі блоги на три-п'ять хвилин, і годинні стріми з гостями. На своєму каналі розповідає про політику та журналістику, про життя кримських татар, російську агресію в Україні. Окремий формат — стріми Кулінарна русофобія, під час яких автор каналу разом із кримським ресторатором Шевкетом Юзбашевим та його дружиною Айше готують і говорять про міфи російської кухні.

  10. Vitaly Portnikov. Журналіст Віталій Портніков закриває топ-10 українських облікових записів за кількістю пожертвувань на Patreon. Його сторінка має 507 патронів. Вони переводять йому щомісяця по $3 349. Розвивати свій YouTube-канал Віталій Портніков почав наприкінці лютого 2021 року. У відео блогах аналізує події української та світової політики. На сторінці Patreon веде закритий "Особистий щоденник" із короткими повідомленнями для своїх патронів.

Раніше ми повідомляли, що в Epic Games Store дарують гру Pathfinder: Kingmaker.

Також писали про те, що хакери зламали Discord адміністратора торгового майданчика та вкрали $1,3 мільйона у криптовалюті Solana.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.