"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
За останніми підрахунками ПФУ, середній розмір пенсії в Україні складає 5 311 гривень
Українці, які не мають достатньо стажу та не досягли 65 років, отримують 2 093 гривень пенсії. Ті, хто має достатньо років трудового стажу мінімум 2 760 гривень. Пенсію у розмірі 98 тисяч гривень виплачують суддям.
Як йдеться у матеріалі порталу Delo.ua, щоб отримувати мінімальну пенсію, потрібно досягнути відповідного віку (60, 63 або 65 років) та мати достатньо років трудового стажу:
У 2023 році, за останніми підрахунками ПФУ, середній розмір пенсії в Україні складає 5 311 гривень, але цей показник відрізняється по областях. Найвища пенсійна медіана в Києві - 7 190 гривень в середньому отримують столичні пенсіонери. В регіоні показник дещо нижчий - 5 462 гривень. Серед областей найвищий показник на Донеччині, де пенсіонер в середньому отримує 6 601 гривні. Найнижчий середній розмір пенсії у Тернопільській області - 4 023 гривень.
Станом на 2023 рік максимальна пенсія в Україні складає 20 930 гривень. Розмір пенсії залежить від середньої зарплати, яку отримував громадянин до виходу на пенсію, а також різні державні нагороди. Проте існує таке поняття як довічне грошове утримання - це фактично пенсія суддів. Їхні виплати не обмежуються законом, тому зазвичай найвищі.
За даними ПФУ, у 2023 році Україна утримувала 3 706 суддів на пенсії. Пенсія суддів складає від 10 до 100 тисяч гривень. За останніми підрахунками, в середньому на місяць судді отримують 98 825 гривень пенсії (довічне утримання).
Якщо непрацюючий пенсіонер зареєстрований і проживає у житловому приміщенні один, для призначення житлової субсидії він має подати лише заяву та декларацію (за встановленими формами). За наявності заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги подається документ про сплату заборгованості або укладений договір про її реструктуризацію, або ухвалу про відкриття провадження у справі у разі оскарження заборгованості в судовому порядку.
Якщо разом з непрацюючим пенсіонером у житловому приміщенні зареєстровані інші особи, які фактично не проживають за місцем реєстрації, до заяви і декларації додатково подаються документи, що підтверджують непроживання у житловому приміщенні таких осіб. Це можуть бути: довідка про навчання або працевлаштування особи в іншому населеному пункті, довідки ЖЕК, ОСББ або ЖБК про непроживання особи за адресою домогосподарства, довідка про сплату спожитих житлово-комунальних послуг за іншою адресою чи акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства/фактичного місця проживання, що складається органом місцевого самоврядування.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.