Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Заявку на участь у програмі можна буд подати у застосунку "Дія"
Уряд ухвалив постанови, які дозволять запустити пільгове іпотечне кредитування під 3% у жовтні. Проте скористатися програмою зможуть не всі. Зокрема українці, які залишилися без роботи.
Про це "Мінфіну" розповіла міністерка економіки України Юлія Свириденко. Є п’ять обов’язкових умов для участі в програмі "Доступна іпотека": бути громадянином України віком від 18 до 70 років (банківські критерії), бути платоспроможним, не знаходитися під санкціями, не бути учасником інших подібних державних програм, потребувати покращення житлових умов, відповідно до таких стандартів: 52,5 кв. м на одну людину + 21 "квадрат" на кожного члена сім'ї.
Базова вимога банку при кредитуванні фізичних осіб – наявність стабільного джерела доходу у позичальника та термін працевлаштування зазвичай від 6 місяців. Тож громадяни, які тимчасово залишились без роботи, зможуть взяти участь у цій програмі лише після працевлаштування.
"Зазначу, що зі свого боку уряд запустив низку програм, спрямованих на зменшення безробіття і надання допомоги людям у працевлаштуванні", - сказала Свириденко.
Вона наголосила, що одне із головних завдань держави — спростити людям пошук роботи, дати їм можливості фінансово забезпечувати свої родини, і в тому числі стати учасником програми "Доступна іпотека", якщо вони потребують власного житла.
Участь в інших подібних державних програмах — одна з підстав відмови у видачі пільгового кредиту. Якщо людина має подібну позику, то вона вже покращила свої житлові умови. І ефективніше використати державні кошти на користь тих, хто цього ще не зробив.
Українці, які через війну отримали тимчасовий прихисток в інших країнах, зможуть взяти участь у програмі після повернення та працевлаштування вдома. Адже вони мають бути платоспроможними, щоб сплачувати кредит.
Програма "Доступна іпотека" запрацює з 1 жовтня. Сума кредиту залежатиме від регіону та населеного пункту, в якому людина хоче придбати квартиру. Ціна кредиту розраховуватиметься таким чином:
Другий етап програми стартує на початку 2023 року. Для військовослужбовців, педагогів, медиків, правоохоронців, науковців умови кредитування залишаться незмінними — 3%. Також відкриють доступ до позики для всіх інших українців, хто потребує покращення житлових умов, — вони зможуть взяти кредит на житло під 7%.
Нагадаємо, в Україні спростили процес придбання житла для військових. Крім того, у Тбілісі перестануть надавати житло біженцям з України.
Також Інформатор писав, які документи потрібні та кого заселяють у першу чергу в тимчасове житло для переселенців.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.