«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Християнство поширювалося століттям раніше
Володимир Великий не був першим, хто приніс християнство на українські землі. Після Хрещення Русі-України в 988 році було остаточно засновано Київську митрополію Української православної церкви, проте її коріння і витоки сягають глибше.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресслужбу Православної церкви України.
"Святий Володимир Великий став ніби хрещеним батьком Руси-України, але не він був першим, хто приніс християнство на українські землі. За кілька десятиліть до нього - а точніше в 955 році - хрещення прийняла його бабуся, свята рівноапостольна княгиня Ольга. Задовго до Хрещення Русі за її велінням по всій тоді ще язичницькій Київській державі зводилися храми, а сама вона, як ревна християнка, поширювала слово Боже серед народу", - йдеться в повідомленні.
Але навіть Ольга не була першою вірянкою серед київських правителів. Століттям раніше християнську віру прийняв святий благовірний князь Аскольд, ставши одним із перших київських мучеників.
Тоді ж на Закарпатті проповідували просвітителі Кирило та Мефодій, і під час подорожі до Херсонесу в 861 році святий Кирило на власні очі бачив Псалтир і Євангеліє, написані "руськими письменами".
"Тож насправді християнство було поширене в Київській державі задовго до 988 року. Хрещення Руси-України стало підсумком тривалого процесу зростання церкви серед наших предків і позначило новий етап її буття та розвитку", - повідомили в ПЦУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.