Хотів повернутися, а тепер не знає: партнер Коломойського Боголюбов вперше прокоментував підозру ДБР

Читать на русском

Партнер Коломойського Геннадій Боголюбов відкидає підозри у використанні чужого паспорта для втечі з України і каже, що збирався повернутися, а тепер не знає

Читать на русском
Геннадій Боголюбов
Геннадій Боголюбов заперечив всі звинувачення щодо втечі з країни

Партнер Коломойського Геннадій Боголюбов відкидає підозри у використанні чужого паспорта для втечі з України і каже, що збирався повернутися, а тепер не знає

Бізнесмен Геннадій Боголюбов, партнер Ігоря Коломойського, категорично заперечує висунуті проти нього обвинувачення і розмірковує, як діяти далі після того, як Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило йому про підозру у використанні чужого паспорта для виїзду за кордон. Він заперечує всі обвинувачення, стверджуючи, що використовував свій власний паспорт при перетині кордону. Наразі він розмірковує над подальшими діями і не впевнений у своєму поверненні до України.

В інтерв'ю Українській правді він розповів про свої плани та невизначеність щодо повернення до України. Боголюбов подлився, що коли він виїжджав, планував повернутися через два-три тижні.

"У мене маленька дитина і багато справ. Збирався повертатися, але тепер не знаю. Я зараз у роздумах", - поділився Боголюбов.

Він наполягає, що при перетині кордону з Польщею використовував свій власний паспорт, а не чужий. Він розказав, що йому купили квитки, але він не знає [на яке прізвище].

"Їх купували у перекупників, може, там було прізвище перекупника. Я прийшов зі своїм паспортом, квитком. Мене перевірили, коли я сідав у вагон, і я поїхав", - пояснив він.

Боголюбов також розповів про процедуру перевірки на кордоні. Каже, що у пункті перетину зайшов прикордонник, забрав паспорт, кудись пішов. Після чого, за словами Боголюбова, прикордонник повернувся, віддав паспорт і всі поїхали.

"Ще через 10-15 хвилин знову зупинилися, зайшов польський прикордонник, взяв мій паспорт, перевірив. І я потрапив до Гелма", - згадує Боголюбов.

Відмова від політичного притулку

Боголюбов відкинув чутки про те, що планує просити політичний притулок за кордоном. Він відповів, що був здивований прочитати цю інформацію в такому шанованому виданні, як Дзеркало тижня.

"Я ніколи не думав і не мав наміру просити політичного притулку в жодній країні світу", - наголосив він.

Невизначеність життєвих планів

Після перетину кордону з Польщею Боголюбов спочатку поїхав до Великобританії відвідати матір, а потім вирушив до Відня (Австрія). Рішення щодо повернення в Україну він не прийняв.

"Я ще не прийняв рішення, де житиму. Думаю, це рішення формуватиметься залежно від розвитку ситуації", - сказав бізнесмен.

Версія слідства

За даними слідства, 24 червня Боголюбов у супроводі тестя виїхав до Польщі поїздом Київ – Хелм, використавши недійсний паспорт іншого громадянина України. Вже польським прикордонникам він надав свій справжній паспорт для виїзду за кордон. Українського прикордонника, який перевіряв документи Боголюбова, було затримано та заарештовано з можливістю внесення застави у 25 млн грн.

Нагадаємо, бізнес-партнер Боголюбова, Ігор Коломойський, з вересня 2023 року перебуває у СІЗО за трьома підозрами, включаючи організацію вбивства на замовлення. За даними слідства, Коломойський замовив вбивство адвоката. Для цього він залучив спеціальних членів банди. Вони напали на чоловіка, завдали йому ударів та ножові поранення в життєво важливі органи. 

Також скандал з втечею з країни Боголюбова зачепив і його дружину, Еміне Джапарову, яка була звільнена з дипломатичної посади у Відні. Указ про її призначення анулював президент Володимир Зеленський. За даними журналістів, вона допомагала своєму чоловікові тікати з країни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.