Підозру також отримав прикордонник, який сприяв бізнесмену; його вже арештували з правом внесення застави у 25 млн грн
Правоохоронці повідомили про підозру у незаконному перетині кордону українському бізнесмену та колишньому співвласнику “ПриватБанку” Геннадію Боголюбову. Крім того, підозру отримав і прикордонник, який сприяв нелегальному виїзду. Останній, як зазначається, достовірно знав, що йому надали документ на ім’я іншої людини.
Про це повідомляє Державне бюро розслідувань та Офіс генпрокурора. Слідство за сприяння прикордонників встановило, що олігарх у супроводі близького родича виїхав 24 червня потягом "Київ — Холм", але у базі даних цих відомостей не було.
“В ніч на 24 червня 2024 року за сприяння прикордонника, який достовірно знав, що йому для перевірки надали документ на імʼя іншої людини, український бізнесмен незаконно виїхав з країни”, – йдеться у повідомленні.
Правоохоронці встановили, що для виїзду з країни Боголюбов залучив начальника групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби “Ягодин” Луцького прикордонного загону. Наразі ж він вже затриманий. Для цього бізнесмен використав паспорт, який був втрачений у 2022 році, про що було повідомлено органи ДМС України.
Також було підтверджено, що затриманий правоохоронець передав підлеглій документи пасажирів та запевнив, що вже особисто перевірив купе, де перебували Боголюбов з родичем. А вже польським прикордонникам олігарх пред’явив вже свій, особистий паспорт громадянина України для виїзду за кордон.
Таким чином прикордонник, який допоміг бізнесмену, отримав підозру у незаконному переправленні осіб через державний кордон, а Боголюбову повідомлено про підозру ще й у незаконному заволодінні паспортом. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років.
Суд також вже обрав запобіжний захід затриманому прикордоннику. Його арештували із альтернативою застави у сумі 25 млн грн.
Відомо, що Геннадій Боголюбов - український підприємець, мільярдер, співзасновник і співвласник групи "Приват". Після націоналізації "ПриватБанку" Боголюбов разом з Коломойським став об'єктом численних юридичних розслідувань, пов'язаних з виведенням коштів з банку та іншими фінансовими махінаціями.
Про його втечу з країни вже писали ЗМІ. Сам же він заявляє, що мав на це законні підстави. Зокрема законність перетину держкордону пояснюється тим, що Боголюбов старше 60 років і має сім дітей, п'ятеро з яких - неповнолітні
Раніше Боголюбов неодноразово звертався до суду з метою повернути акції "ПриватБанку", що належали бізнесмену до націоналізації (33,2525% акцій станом на день націоналізації - 18 грудня 2016 року).
4 грудня 2018 року суд Англії видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова. Наказ про арешт активів був виданий на підставі детальних доказів, наданих суду, з яких випливає, що Коломойський і Боголюбов шляхом проведення ряду незаконних операцій вивели з банку майже 2 млрд дол., в результаті чого кошти переказали компаніям, які їм таємно належали або перебували під їх контролем.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.