«США припиняють постачати нам ракети для ППО. Це примус до поступової капітуляції. Коли по містам почнуть летіти сотні балістичних ракет і тисячі дронів. І коли все це буде неможливо збивати - нам доведеться сідати за стіл переговорів.»
Це справжній синтез поколінь, у якому два різні музичні світи обʼєдналися в одній пісні, поєднавши досвід і новаторство, традиції й експерименти. Ця пісня про розкіш кохання, яка розвіюється, про любов, яка щезає, залишаючи після себе лиш "Шик і дим".
В Україні хочуть відреставрувати 150 пам'яток культури за два роки
В Україні з 2021 по 2023 рік відреставрують 150 об'єктів культурно-історичної спадщини. До кінця цього року завершать 31 об'єкт, там роботи вже розпочалися або незабаром розпочнуться.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на пост глави Мінкульту Олександра Ткаченка у Facebook.
Одна пам'ятка може містити кілька реставраційних проектів. Серед таких об'єктів:
У «Софії Київській» планується реставрація частини приміщень колишньої Хлібної з пристосуванням під виставкові зали та консисторії. Також поточний ремонт вимощення Софійського собору.
У Хотинській фортеці очікуються протиаварійні роботи в комплексі споруд.
На Хортиці побудують площу «Козацьке коло», оглядовий майданчик, доріжки, озеленять «Курган Єдності України», реконструюють будівлі Музею історії Запорізького козацтва (1 етап).
У Києво-Печерській лаврі також проведуть ремонтно-реставраційні роботи Онуфріївської вежі.
У замках Тернопільщини відбудеться капітальний ремонт, реставрація перехідного містка та ескарпових стін замку в Збаражі. Ліквідують аварійний стан замку XVII століття в Чорткові.
У національному художньому музеї у Києві запланували протиаварійні відновлювальні роботи будівлі музею старожитностей і мистецтв.
У Львівській національній галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького відреставрують фасади і стіни костелу Капуцинів з келіями, храм Св. Йосипа у Підгірцях, проведуть протиаварійні та невідкладні консерваційні роботи у Жовківському замку.
Роботи з проекту «Реставрація пам'яток історії, архітектури національного значення кінця XVIII століття, альтанка М. І. Глінки» проводитимуться в національному історико-культурному заповіднику Качанівка.
Конкурсна комісія Мінкульту надасть за заявками ОДА субвенції на реставрацію 28 об'єктів.
"Це тільки початок. Процес «Великої реставрації» за фактом не зупинити. І 150 об'єктів - не межа. На території нашої країни їх в рази більше. Особливо тих, які знаходяться в аварійному стані і чекати вже не можуть", - підкреслив глава Мінкульту .
За словами Ткаченка, Мінкульт буде відстоювати в бюджеті-2022 наявність коштів у п'ять млрд гривень на цілі реставрації.
"Мова йде про реставрацію та інші невідкладні роботи на 50 об'єктах", - резюмував він.
Раніше Інформатор повідомляв, що на історичному острові Хортиця під Запоріжжям реставрують музей і побудують новий туристичний об'єкт.
Також ми писали, що в Україні відреставрують 22 культурно-історичні пам'ятки.
Крім того, в «Укравтодорі» почнуть зберігати мозаїчні ретро-зупинки вздовж трас :.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .