Хмара пилу з Сахари в Україні: ДСНС розповіли, коли поліпшиться якість повітря

Читать на русском

Вже за кілька днів пройдуть дощі, які приб'ють пил та пісок до землі

Читать на русском
Хмара з Сахари
Україною шириться пустельний пил з Сахари

Вже за кілька днів пройдуть дощі, які приб'ють пил та пісок до землі

З понеділка, 1 квітня, територію України накрила хмара з пилу та піску, яка прийшла з пустелі Сахара. Втім, вже за кілька днів пройдуть дощі. Вони приб'ють пил до землі, після чого покращиться якість повітря.

Дощі очікуються вже 3-4 квітня. Про це пише пресслужба ДСНС

Надзвичайники повідомили, що на цих вихідних в Україну прийшло аномальне тепло. Все через тепле повітря з африканського континенту. Внаслідок нього середньодобова температура подекуди перевищила норму на 12 градусів. 

Однак разом з цим теплом з північної частини Африки, де пустеля Сахара, переноситься і пил та мікрочастинки піску. Все це "добро" об'єдналося у величезну хмару, яка вже накрила європейський континент і ось зараз дійшла до України. Пил створює ефект затуманеного неба, може спостерігатися імла.

Наразі концентрація пилу в повітрі не перевищує норм. Однак подекуди якість повітря все ж таки погіршилася. Та це тимчасове явище.

"Найближчої доби така ситуація утримається у більшості областей, лише на заході завтра вдень прогнозуються дощі. 3-4 квітня дощі пройдуть на більшій частині території країни, якість повітря поліпшиться", - йдеться в пресрелізі ДСНС. 

Пилова хмара над Україною

Нагадаємо, що сьогодні Україну накрила хмара з пилу та піску, яка прийшла з Сахари разом з вітром. За даними метеорологів, ця хмара завітала на Прикарпаття та в Європу ще 30 березня. Вчора "пустельне небо" було зафіксоване в Києві. 

Через дане природне явище може потьмяніти небо та сонячне світло. Також погіршується якість повітря. Паралельно з цим через тепле повітря з пустелі в Україні панує аномально тепла погода: подекуди до +25 градусів. 

Пилові хмари з пустелі Сахара є результатом комбінації природних процесів, таких як сильні вітри та піщані бурі, що регулярно відбуваються в пустельних регіонах. Під час цих явищ пил та пісок підіймаються в повітря, після чого рухаються великими відстанями, а потім опадають на землю у вигляді пилових хмар.

Раніше "Інформатор" вже докладно писав про пустельну хмару з Сахари, її причини та наслідки. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.