Модифіковані РСЗВ дають можливість запускати плануючі розумні бомби на відстань до 150 кілометрів
Той єдиний M142 HIMARS, про передачу якого оголосили 20 листопада, під час візиту міністра оборони США Ллойда Остіна в Київ, ймовірно, має модифікацію, яка дає можливість використовувати його для запуску далекобійних плануючих бомб GLSDB. Це означає, що він з великою точністю зможе вражати цілі з відстані 150 кілометрів. Модифікований HIMARS, ймовірно, здатний також запускати більш далекобійні ATACMS.
Як повідомляє Washington Post, візит пана Остіна мав просигналізувати про рішучість Білого дому продовжувати підтримку України. У зв'язку з проблемами в Конгресі, до кінця року Білий дім обмежив кількість допомоги, виділивши 100 мільйонів доларів. Окрім M142 HIMARS цього разу союзники передали зенітні ракети Stinger, артилерійські снаряди, протитанкові ракети TOW, понад 3 млн патронів до стрілецької зброї та спорядження для холодної погоди.
«У наших членів Конгресу є слушні запитання, і ми відповімо, але я б зазначив, що Україна має значення, те, що тут відбувається, має значення не лише для України, а і для всього світу», — сказав Остін журналістам після зустрічі з українськими офіційними особами.
Ракета GLSDB (Ground Launched Small Diameter Bomb) — це малокаліберна бомба, вагою 130 кілограмів, маса вибухівки складає 16 кілограмів. Особливістю є те, що така бомба злітає в повітря за допомогою реактивного снаряда М26, після чого випускає крила й летить до цілі.
Зброя оснащена напівактивною лазерною системою наведення та інерційною системою з GPS-корекцією. Вона високоточна, здатна вражати наземні та морські об’єкти на відстані до 150 км. GLSDB має високу маневреність і здатність долати протиракетну оборону.
Початково бомби використовувалися для запусків із літаків, але рішення з використанням HIMARS дає можливість не задіювати авіацію, що значно спрощує та здешевлює використання. Вважається, що потенційно її поява може виявитися таким же "гейм чейнджером" на фронті, як раніше HIMARS. Про появу такої зброї восени 2024 року говорили ще на початку року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.