Хезболла підтвердила загибель свого лідера Хасана Насралли через день після його ліквідації

Насралла загинув 27 вересня унаслідок авіаудару Ізраїлю по Бейруту, повідомила Al Jazeera

Насраллу ліквідували у Бейруті 27 вересня
Насралла ліквідований у результаті авіаудару Ізраїлю по осередку угруповання "Хезболли" у Бейруті

Ліванське угруповання "Хезболла" підтвердило повідомлення Ізраїлю про загибель свого лідера Хасана Насралли. У заяві, опублікованій 28 вересня на сайті організації, йдеться, що Насралла займав пост генерального секретаря "Хезболли" протягом майже тридцяти років. Також повідомляється, що він "приєднався до великих і безсмертних мучеників, чий шлях він очолював". 

Ця інформація з'явилася після масштабного авіаудару Ізраїлю по Бейруту, під час якого, за словами ізраїльських військових, Насралла і був ліквідований. Подробиці про інцидент поки що не розголошуються, пише Al Jazeera.

Представники ЦАХАЛу повідомляли, що атакували центральний штаб терористичної організації "Хезболла" 27 вересня. Штаб був розташований під житловими будинками в центрі Даахіє в Бейруті. Ймовірно, Насралла перебував у бункері, який, втім не зумів його врятувати.

Однак зі вчорашнього дня представники "Хезболли" стверджували, що з їх лідером все у порядку. Повідомляли, що він начебто знаходиться у безпечному місці. Високопосадовець іранських силових структур повідомляв агентству Reuters: "Ми перевіряємо стан Насралли". Сайт "Ліван 24" повідомляв надвечір 27 вересня, що заяви від "Хезболли" не очікується, розвиток подій буде розглянуто пізніше.

При цьому те, що виступу від лідера угруповання або заяви від "Хезболли" так і не відбулося, свідчило скоріше про загибель Насралли. "Хезболла" відкладала свою заяву до 28 вересня, роблячи заяви у Reuters про те, що "ще нічого невідомо". У Тегерані тим часом встановили рекламні щити з написом "Насралла живий".

У Тегерані вірили, що Насралла живий
У Тегерані вірили, що Насралла живий

За даними Вікіпедії, датою смерті Хасана Насрали є 27 вересня. Нагадаємо, що лідера "Хезболли" намагалися ліквідувати до цього декілька разів. У 1996 році під час операції "Грона Гніву" (Grapes of Wrath - ред.) ізраїльські війська завдали удару по Бейруту з метою знищення лідерів "Хезболли", у тому числі Насралли. Однак йому вдалося уникнути загибелі.

У 2006 році під час війни між Ізраїлем і "Хезболлою" Ізраїль здійснював авіаудари по позиціях угруповання, намагаючись ліквідувати Насраллу. Він знову уникнув арешту або загибелі, перебуваючи у схованці. У 2011 році була інформація про плани ізраїльських військових ліквідувати Насраллу, проте спроби не були підтверджені. Його намагалися отруїти декілька разів. Спроби ліквідації також обговорювалися у 2013 та 2019 роках. В цілому, всі вони тривали протягом більш ніж двох десятиліть, проте тільки на цей раз операція видалася успішною.

Про ліквідацію Насралли повідомляли з 27 вересня

Ще 27 вересня ізраїльські ЗМІ розповіли про ліквідацію Насралли. Під час атаки Ізраїлю було використано бомби, здатні проникати у бункери. Внаслідок цього були вщент зруйновані десь шість будівель. Разом з лідером "Хезболли" був ліквідований його наступник і високопоставлений іранський чиновник Хашем Сафі ад-Дін.

ЦАХАЛ офіційно підтвердив знищення Хасана Насралли 28 вересня. Зокрема, разом з ним загинули командир ракетного підрозділу Мухаммед Алі Ісмаїл та його заступник Хусейн Ахмад Ісмаїл

На тлі таких повідомлень верховного лідера Ірану Алі Хаменеї евакуювали в безпечне місце. Двоє іранських чиновників підтвердили, що Хаменеї перемістили у захищене місце в межах країни. Таким чином в Ірані вирішили посилити заходи безпеки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube