Льотний та технічний склад 44-го окремого авіаційного полку особливого призначення дальньої авіації Повітряно-космічних сил ЗС Росії регулярно здійснюють пуски Кинджалів з Саваслєйки
Головне управління розвідки Міноборони України ідентифікувало російських льотчиків-окупантів, які обстрілюють Україну "Кинджалами". У відомстві наголошують, що за кожен здійснений проти України воєнний злочин буде справедлива відплата. Всього у списку 29 осіб командного, льотного та технічного складу 44-го окремого авіаційного полку особливого призначення дальньої авіації військово-повітряних сил повітряно-космічних сил ЗС РФ, а також сім офіцерів з числа технічного персоналу полку.
За даними ГУР МО, 44-й окремий авіаполк РФ (в/ч 83122) було сформовано 1 грудня 2021 року. Місце постійної дислокації: аеродром "Саваслєйка" Нижньогородської області РФ. Як зазначили в ГУР, полк має двохескадрильну структуру, штатно до 24 літаків - винищувачів-перехоплювачів дальньої дії МіГ-31К.
Встановлено також і бортові номери літаків МіГ-31К зі складу полку: RF-20862, RF-03230, RF-20882, RF-03231, RF-03234, RF-19275, RF-94268, RF-42251, RF-42253, RF-20867, RF-20883. Озброєння: авіаційно-ракетний комплекс Х-47М2 "Кинджал" (бойова частина 500 кг, можливе ядерне озброєння); призначення – завдання максимально швидких ударів на дистанції до 2000 км. Гіперзвукова швидкість польоту ракети на кінцевій ділянці досягається за рахунок розгону літака-носія до надзвукових параметрів (тобто МіГ-31К виконує роль "першого ступеню").
Ось детальний перелік вбивць з Росії, пілотів та техперсоналу. Більшість з них одружені і мають дітей. З їх біографією і фото можна ознайомитись за посиланням.
Технічний персонал налічує 7 військових. Ось їх прізвища:
Вперше Україна збила "Кинджал" під час нічної атаки 4 травня 2023 року. Гіперзвукову ракету збили за допомогою комплексу Patriot. Військовий експерт Олег Жданов заявляв, що збиття російської ракети “Кинджал” 4 травня допомогло ЗСУ виявити слабкість ракети, якою так пишалася росія. Зокрема, вона може розвивати гіперзвукову швидкість тільки на окремих ділянках траєкторії, а не рухатися на ній постійно.
Нагадаємо, що 16-го травня 2023 року росіяни атакували Україну з північного, південного та східного напрямків. Тоді ворог випустив 18 ракет різних типів повітряного, морського та наземного базування. Українська ППО збила всі 18 ракет, серед яких були 6 “Кинджалів”.
Українці в соцмережах обговорювали неймовірну роботу ППО. На питання "як?, чи можливо збити 6 ракет "Кинджал" за раз" прийшла на допомогу Вікіпедія, яка дає дуже просту відповідь: до складу одного комплексу Patriot входить до 8 пускових установок М901, а система може запускати ракети з проміжком у три секунди. Зазвичай, по одній цілі ця система ППО випускає дві ракети. Якщо припустити, що "Патріотів" два, то на російські "Кинджали" могли випустити до 16 ракет. Проте, варто зазначити, що офіційно в Повітряних Силах ЗСУ не розкривали деталей цієї операції, як та чим збивали ворожі ракети. Але факт залишається фактом - українська ППО навчилася успішно збивати ці ворожі цілі у повітрі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.