Греція готує пакет військової допомоги Україні: увійдуть гаубиці М114, авіаракети і патрони – ЗМІ

Читать на русском

Обладнання закупить Чехія та відправить Києву

Читать на русском
Допомога Греції
Греція готується до постачання нової військової допомоги для ЗСУ. Колаж: Інформатор

Обладнання закупить Чехія та відправить Києву

Греція готує до постачання нову партію військової допомоги Україні. У новий пакет увійдуть авіаційні ракети, артилерійські снаряди і патрони. Зокрема, наша держава може отримати гаубиці М114.

Про це повідомляє видання eKathimerini. Зазначається, що обладнання закупить Чехія та відправить безпосередньо в Україну.

Наразі чеські та грецькі чиновники ведуть переговори про ціни на ці системи, після чого відбудеться підписання двосторонньої угоди. Греки, у свою чергу, кажуть, що Україні найбільше потрібні саме боєприпаси, то ж пропозиція сприятиме задоволенню потреб українців.

Передача має відбутися цього року, але коли - невідомо. Як повідомила Греція Євросоюзу, через Чехію в Україну можуть відправити:

  • 2000 ракет Zuni;
  • 180 ракет, які успішно використовувалися Україною в протитанковій війні і перебувають у верхній частині списку українських запитів;
  • 90 тисяч 90-мм снарядів, які використовуються також у протитанковій боротьбі, а також у зенітній зброї;
  • 4 мільйони куль;
  • 70 155-мм гаубиць M114 американського виробництва.

За даними видання, артилерійські установки справді надходять зі складу грецької армії. Втім, довгий час вони вважалися непотрібними для оперативних потреб. Їх вважають корисними для боїв в Україні на брудній місцевості. Це вже буде друга партія M114, яку Греція продасть Чехії для передачі Україні.

Крім того, наступного тижня міністр оборони Греції Нікос Дендіас у Німеччині візьме участь у зустрічі членів НАТО та інших країн, які надають озброєння Україні. Там він має повторити позицію Греції про те, що потік зброї та боєприпасів необхідно зберегти, щоб допомогти Україні пережити важку весну.

Відомо, що Греція вже передала зенітні ракетні установки, а також відправила гусеничні бойові машини піхоти БМП-1 радянського виробництва. Це зробили в обмін на дещо сучасніші бойові машини Marder німецького виробництва.

Американські польові гаубиці М114 виробляли серійно під позначенням M1 з жовтня 1942 по червень 1945 року. Всього випустили 4035 гармат цього типу. Пік виробництва у 206 гаубиць припав на червень 1944 року.

Україна та Греція готують безпекову угоду

Володимир Зеленський під час брифінгу за підсумками візиту прем’єр-міністра Греції Кіріакоса Міцотакіса, який відбувся 6 березня, заявив, що Україна та Греція незабаром підпишуть двосторонню угоду щодо безпекових гарантій. Підготовка до цього вже почалася. Київ та Афіни налаштовані посилювати співпрацю в безпековому напрямку.

"Маємо зафіксувати в ній і вже досягнутий рівень співпраці та підтримки на цей рік, а також і на наступні десять років – саме довготривала безпекова співпраця дає найкращі результати. Також у цьому році маємо максимально активно працювати, щоб зменшити здатність росії фінансувати агресію. Що менше буде в путіна грошей, то менше людей він зможе вбити. Він не хоче ніякого миру, ніякої дипломатії", - сказав Зеленський.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У світлі заяви Віталія Кличка про ремонт мосту Метро, зʼявляються дискусії про його стан та можливі наслідки для міста. Порівнюючи його з мостом Патона, що вже частково обмежений у русі, виникають питання про витримку міста в таких умовах. Приєднуйтеся до обговорення з інфраструктурним експертом Дмитром Беспаловим, де також розглянемо час та методи початку ремонту мосту метро.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.