"З вовками жити - по-вовчому вити. Це сувора реальність сучасного [Європейського] Союзу»
«Ватра» — пісня, яка почалась із пластового табору у 2018. Я тоді дуже хотіла потрапити на «Говерлю» — це була моя найбльша мрія! На ватрі ми грали у гру «горю — не чути», і коли я сказала: «горю за кимось ....» — ніхто не вибіг. Було ніяково, але тепер у нас є пісня!
Кожен готується до контрнаступу українських військ по-різному
У селах Білгородської області російської федерації, що межує з Україною, вивісили пам'ятки про порядок дій населення при евакуації. У листівці повідомляється, що при отриманні сигналу про евакуацію громадяни мусять «сповістити родичів, взяти тривожну валізу, переїхати в безпечний район».
Про це повідомляють місцеві пабліки. У листівках наводиться покроковий алгоритм дій під час евакуації на збірний пункт. Там же вказано, що мешканці, які вирішили сховатися в іншому місці, мають повідомити про це голову свого населеного пункту.
У пам'ятці повідомляється, що має знаходитися у «тривожній валізі»: документи, банківські картки, гроші, аптечка, ліхтарик, сірники, телефон із зарядним пристроєм до нього, універсальний ніж, нитки, голки, запас їжі та води щонайменше на три доби, одноразовий посуд та засоби гігієни.
У місцевих групах соцмереж з'явилися скани документа з підписом віце мера Бєлгорода Ігоря Григоренка. Він рекомендує місцевому бізнесу готувати укриття наземного та підземного типу, аби "захистити працівників". Крім облаштувань укриттів та підготовці окопів, бізнесменам рекомендують ще й зміцнити самі будинки офісів, торгових та виробничих площ. Ба більше, навіть пояснюють як це зробити ліпше.
"Для цього варто використовувати мішки з піском, бетонні блоки та інші конструкції", — йдеться у повідомленні.
Формально такі листи мають рекомендаційний характер, проте від бізнесменів вимагають відзвітувати про вжиті заходи упродовж трьох днів.
Крім того, у Білгороді встановлять сім додаткових систем оповіщення. Нові сирени встановлять у тих місцях, де раніше їх було не чути. Таке рішення прийняли через скарги місцевих, які побоюються, що в потрібний момент не почують про загрозу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.