Голова Секретної служби США пішла у відставку після замаху на Трампа: Байден їй подякував, а конгресмени розлючені

У Конгресі незадоволені тим, що Кім Чідл не дала конкретних відповідей щодо розслідування замаху

Кім Чітл, Кімберлі Чітл, Дональд Трамп, замах на Трампа
Кім Чітл

Директорка Секретної служби США Кімберлі (Кім) Чітл пішла у відставку. Вона взяла на себе провину у провальному захисті кандидата у президенти США Дональда Трампа, на якого було скоєно замах 13 липня. Посаду директорки служби Чітл обіймала з серпня 2022 року.

Чітл у листі до співробітників наголосила, що місія Секретної служби полягає у захисті лідерів та фінансової інфраструктури США. Але 13 липня, коли на Трампа було скоєно замах, це завдання виконано не було, зазначає The Guardian. За словами чиновниці, вона не хоче, щоб заклики до її відставки відривали співробітників Секретної служби США від величезної роботи, яку вони роблять щодня.

"Як ваша директорка, я беру на себе всю відповідальність за упущення у забезпеченні безпеки. Я з важким серцем прийняла важке рішення піти з посади", - зазначила вона.

На відставку Чітл відреагував президент США Джо Байден. У заяві, опублікованій на сайті Білого дому, він від себе та Джіл Байден подякував ексдиректорці за службу і заявив, що незабаром призначить нового директора. Президент підкреслив, що Кім Читл самовіддано присвячувала своє життя захисту американської нації.

"Ми особливо дякуємо їй за те, що вона відгукнулася на заклик очолити Секретну службу під час нашої адміністрації. Для керівника потрібна честь, мужність та неймовірна чесність, щоб взяти на себе всю відповідальність за організацію, якій доручено одне із найскладніших завдань на державній службі", - зазначив глава держави.

Також він додав, що чекає на результати незалежної перевірки у справі про замах на Трампа.

Відставка Чітл сталася наступного дня після того, як вона постала перед комітетом Конгресу і була піддана багатогодинній критиці як з боку демократів, так і республіканців за провали у забезпеченні безпеки, підкреслює АР. Вона назвала замах на життя Трампа "найзначнішим оперативним провалом" Секретної служби за десятиліття та заявила, що взяла на себе повну відповідальність за провали у забезпеченні безпеки.

Але Чітл розлютила законодавців, бо не змогла відповісти на конкретні питання про розслідування, зокрема, чому дах ангара, звідки велася стрілянина по Трампу, не контролювалася агентами секретної служби. Це закінчилося закликами написати заяву про звільнення прямо у Конгресі, але глава служби робити це під час слухань відмовилася.

Замах на Трампа

Під час виступу кандидата у президенти США Дональда Трампа 13 липня на передвиборчому мітингу у Пенсільванії пролунали звуки стрілянини. Момент замаху потрапив на камери. На одному із записів видно, як політик виступає на сцені, а потім чує постріли, хапається за вухо і починає ховатися за трибуною. На загальному фоні в цей момент - крики та паніка. Під час стрілянини було вбито одного учасника мітингу, ще кілька людей отримали поранення.

Відразу ж після початку стрілянини до політика підбігли охоронці та відвели його. Перед відходом ексглава Білого дому помахав рукою, стиснутою в кулак. На відеокадрах видно, що у Трампа закривавлено праве вухо. Пізніше вийшла заява Секретної служби, яка відповідає за охорону Трампа. У ній сказано, що нападник зробив кілька пострілів у бік сцени "з піднесення за межами місця проведення мітингу".

У ФБР повідомили, що замах на колишнього президента США Дональда Трампа вчинив 20-річний Томас Метью Крукс. Його знешкодили на місці інциденту. Стрілку вдалося забратися на дах ангара приблизно за 120-150 метрів від місця, де стояв Трамп (це стало важливою претензією до секретної служби), і зробити вісім пострілів. Відвідувачі мітингу бачили молодика на даху та сигналізували про це поліції та бодигардам, але ті не запобігли стрілянині.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube