Скільки коштів обласні центри витратили на фінансування ЗСУ, а скільки на благоустрій - аналіз Forbes

Читать на русском

Житомир та Луцьк виділяють більше коштів на оборону, ніж на благоустрій

Читать на русском
Витрати на ЗСУ
Житомир та Луцьк на ЗСУ витратили найбільше

Житомир та Луцьк виділяють більше коштів на оборону, ніж на благоустрій

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон, яким у міст забирають "військовий" ПДФО. Це рішення викликало дискусію про те, чи достатньо місцеві бюджети фінансують Сили оборони.

Forbes проаналізував, скільки грошей на підтримку обласних бригад ТрО виділяли міста. Дані зібрали протягом девʼяти місяців 2023 року.

За даними Forbes, 21 місто сумарно спрямувало 3,8 млрд грн на потреби сил оборони. При цьому на благоустрій витратили 12,8 млрд грн.

Лише два міста, Житомир і Луцьк, виділили на оборону більше, ніж на благоустрій. В абсолютних цифрах найбільше фінансування обох напрямів у Дніпрі: 1,4 млрд – на оборону і 3,2 млрд – на благоустрій. У Харкові, Ужгороді та Херсоні видатки на тероборону знайти не вдалося. Хоча Херсон і на благоустрій виділив лише 8 млн грн, що схоже на фінансування самих лише зарплат. Натомість у Харкові на благоустрій заплановано майже 1 млрд.

 

Скільки коштів обласні центри витратили на фінансування ЗСУ, а скільки на благоустрій - аналіз Forbes 1

За результатами аналізу Forbes, можна зробити висновок, що більшість обласних центрів у першому півріччі 2023 року віддавали перевагу благоустрою, а не обороні. У розрахунках враховувалися лише видатки за статтями "Заходи та роботи з територіальної оборони" та "Інші заходи громадського порядку та безпеки". Не враховувалися видатки на заходи з мобілізаційної підготовки населення, соціальне забезпечення та лікування ветеранів, відновлення від наслідків агресії, будівництво укриттів, фінансування муніципальних формувань з охорони порядку тощо.

Закон про вилучення "військового" ПДФО: що зміниться

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон, який передбачає вилучення з місцевих бюджетів податків на доходи фізичних осіб (ПДФО), сплачених військовими. Закон передбачає, що "військовий" ПДФО з 1 жовтня 2023 року до 31 грудня року, в якому буде завершено воєнний стан, зараховується до держбюджету. З 1 жовтня по 31 грудня 2023 року "військовий" ПДФО спрямовується до держбюджету в пропорції 50% на 50%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.