Гігант оборонної індустрії BAE Systems відкриє офіс в Україні: що відомо про британську компанію

Читать на русском

Підприємство, яке випускає передові винищувачі і танки, згодом може розмістити в країні свої виробничі потужності, заявив Зеленський.

Читать на русском
BAE Systems
BAE Systems: що відомо про британського виробника військової техніки

Підприємство, яке випускає передові винищувачі і танки, згодом може розмістити в країні свої виробничі потужності, заявив Зеленський.

Як стало відомо за підсумками перемовин президента Володимира Зеленського з BAE Systems, найбільша британська оборонна компанія відкриє офіс в Україні. Згодом, за словами очільника держави, підприємство може розмістити на території держави потужності із ремонту та виробництва своєї продукції.

У звʼязку з цим Інформатор розповідає, що відомо про оборонного гіганта з Великої Британії.

Зустріч Зеленського з BAE Systems

30 травня пресслужба президента повідомила про його віртуальну зустріч із представниками британської оборонної компанії BAE Systems, а саме з виконавчим директором Чарльзом Вудберном, керуючим директором Гебі Костіган і директором із питань співробітництва з Україною Крістіаном Сіаром.

"Обговорили локалізацію виробництва в Україні. Домовилися розпочати роботу з відкриття офісу BAE Systems в Україні, а згодом – і потужностей із ремонту та виробництва продукції компанії. Ми готові стати великим регіональним хабом для ремонту та виробництва різних видів продукції компанії BAE Systems і зацікавлені в більш глобальних відносинах, ніж ті, що є зараз.", - йдеться в повідомленні.

Перемовини Зеленського з BAE Systems

BAE Systems: історія компанії

BAE Systems була заснована 30 листопада 1999 року шляхом придбання компанією British Aerospace фірми Marconi Electronic Systems (MES) за 7,7 мільярдів фунтів стерлінгів. Ці два підприємства самі були результатом різних злиттів і поглинань протягом 20 сторіччя.

BAE Systems є спадкоємцем багатьох найвідоміших виробників літаків, оборонної електроніки (наприклад, радарів) та військових кораблів. Компанії-попередники побудували Comet, перший у світі комерційний реактивний авіалайнер; літак Harrier, радіолокатор Blue Vixen і надзвуковий авіалайнер Concorde.

Concorde
Concorde

Розробки

Зараз компанія відіграє важливу роль у виробництві військових літаків. Винищувач Typhoon виробництва BAE Systems є одним з основних літаків Королівських повітряних сил Великої Британії. Компанія також є головним партнером у програмі розробки винищувачів пʼятого покоління F-35 Lightning II, якими ряд країн планує замінити F-16.

На даний момент разом з Міноборони Великої Британії, Rolls-Royce, Leonardo S.p.A. і MBDA (провідний європейський розробник та виробник ракетних систем) розробляє реактивний винищувач шостого покоління для Королівських ВПС під назвою Tempest. В Сполученому Королівстві його планують прийняти на озброєння з 2035 року, замінивши літак Typhoon.

Також відомо, що BAE Systems Land and Armaments виробляє сімейство бойових машин M2/M3 Bradley, корабельні 155-мм артилерійські установки AGS для ВМС США, бронетранспортери M113, САУ M109 Paladin, САУ Archer, гаубицю M777, танки Challenger 2 для британської армії, БМП Warrior, машини командування та зв’язку Panther, а також штурмові гвинтівки SA80.

Основні морські проекти включають підводні човни типу "Астут", фрегати типу 26 і підводні човни типу "Дредноут".

Також відомо, що BAE Systems опосередковано бере участь у виробництві ядерної зброї – через свою частку в компанії MBDA вона бере участь у виробництві та підтримці ракети ASMP, ядерної ракети повітряного базування, яка є частиною програми ядерного стримування Франції. Компанія також є єдиним у Великобританії виробником атомних підводних човнів і, таким чином, виробляє ключовий елемент потенціалу ядерної зброї Сполученого Королівства.

Головні продукти

F-35 Lightning II

F-35 Lightning II — це американське сімейство реактивних багатоцільових винищувачів п’ятого покоління, які виробляються британською корпорацією разом з американською компанією Lockheed Martin. Літаки призначені як для досягнення переваги в повітрі, так і для ударних завдань. Винищувач створений із широким застосуванням технологій малопомітності. Він здатний виконувати завдання радіоелектронної боротьби, спостереження та розвідки.

F-35

Виробники винищувача підкреслюють, що F-35 має низьку видимість у радіохвильовому спектрі порівняно з іншими сучасними винищувачами, обладнаний передовою авіаційною електронікою та датчиками, які забезпечують високий рівень обізнаності та смертоносності на великій відстані. У повітряних силах США цей літак є основним ударним винищувачем для придушення протиповітряної оборони противника завдяки передовим засобам виявлення та сучасному інтегрованому озброєнню.

M2/M3 Bradley

M2 Bradley – основна бойова машина піхоти армії США. Виробляється з 1981 року. Bradley озброєна 25-мм автоматичною гарматою M242 Bushmaster. Споряджений боєкомплект складає 300 снарядів, возимий – 600. В арсеналі БМП – бронебійні підкаліберні та осколково-фугасні боєприпаси. Також Bradley має пускову установку ПТРК TOW. Додаткове озброєння – спарений з гарматою кулемет M240C.

M2 Bradley

Бойова розвідувальна машина M3 Bradley зовні мало відрізняється від M2. Головні відмінності — заглушені кришками на клепки амбразури, відсутність оглядових блоків на правому борту і додаткові антени. Збільшено боєкомплект основного озброєння (до 1 500 снарядів, 4 300 набоїв, 10 ракет), прибрано протимінне посилення днища.

Challenger 2

Challenger 2 – це британський основний бойовий танк третього покоління. Перебуває на озброєнні армій Сполученого Королівства та Оману. Бойова машина оснащена 120-міліметровою нарізною танковою гарматою L30A1 з довжиною ствола 55 калібрів. Танк має сучасну систему управління вогнем. У боєкомплекті 120-мм гармати є бронебійні оперені підкаліберні снаряди та безосколкові фугасні, а також димові та навчальні постріли.

Challenger 2

Додаткове озброєння включає спарений з гарматою 7,62-мм кулемет L94A1. Біля командирського люка на вежі встановлено дистанційно керований 7,62-мм кулемет L37A2.

Typhoon

Eurofighter Typhoon — багатоцільовий винищувач четвертого покоління. Розроблений консорціумом Eurofighter, який обʼєднує Європейське космічне агентство, британську корпорації BAE Systems та італійську аерокосмічних групу Alenia/Finmeccanica.

"Тайфун" спочатку створювався, як винищувач завоювання переваги в повітрі, але в ході розробки та експлуатації він отримав можливість завдавати ударів по наземних цілях, перетворившись у багатоцільовий бойовий літак. Винищувач спроєктований по аеродинамічній схемі "качка" з низько розташованим трикутним крилом. Його конструкція дозволяє значно підвищити маневровість літака на великих кутах атаки та під час польоту з надзвуковою швидкістю.

Typhoon

Літаки мають можливість застосовувати бомби Paveway IV та EGBU-16. Ця високоточна зброя, окрім наведення по лазерному променю, має ще і канал для супутникового наведення. Ще одне важливе вдосконалення, яке отримав літак — це можливість вражати високоточними бомбами по декілька наземних цілей за один захід.

Стоїть на озброєнні ВПС Німеччини, Італії, Іспанії, Великобританії, Австрії та Саудівської Аравії.

M109 Paladin

САУ Paladin надійшла на озброєння армії США в середині 1990-х. Ця самохідна артилерійська система на гусеничному ходу, є важливим компонентом армії США. Основним озброєнням самохідної установки M109 у модифікації A6 є 155-мм гаубиця М284 із довжиною ствола 39 калібрів, встановлена ​​в башті на гарматному лафеті M182.

Paladin

Дальність стрільби при використанні звичайного пострілу становить 24 км, при веденні вогню активно-реактивними снарядами дальність стрільби збільшується до 30 км.

Як додаткове озброєння праворуч на башті самохідної гаубиці змонтовано 12,7-мм кулемет М2. Також САУ мають сучасну бортову навігаційну систему та автоматичну систему керування вогнем.

Раніше ми повідомляли, що німецький концерн Rheinmetall спільно з Укроборонпромом виготовлятимуть БТР на території України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.