Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Інцидент стався поблизу Джульфи, міста на кордоні з Азербайджаном
Гелікоптер, на борту якого перебував президент Ірану Ібрагім Раїсі, зазнав “жорсткої посадки”. Це сталося у неділю, 19 травня, після його зустрічі з лідером Азербайджану Ільхамом Алієвим. Наразі ж достеменно невідомо про його стан, але зазначається, що він вижив.
Про це повідомляє державне телебачення Ірану, передає AP. Водночас агентство Tasnim зазначає, що, ймовірно, загалом обійшлося без жертв.
Зазначається, що у колоні авіасуден президента було три гелікоптери. Два були з кількома міністрами та чиновниками, вони змогли благополучно приземлилися. Третій же зазнав “жорсткої посадки”. На ньому також перебував міністр закордонних справ Ірану Хосейн Амір Абдоллахиян і лідер п'ятничної молитви в Тебрізі аятола Мохаммад Алі Аль-е-Хашем.
Екіпаж судна самостійно вийшов на зв’язок із командним центром, тому попередньо пишуть, що жертв немає. Видання Mehr написало, що гелікоптер жорстоко приземлився на землю, а зараз колона з Ібрагімом Раїсі, який вижив, прямує до Тебрізу. За словами місцевих жителів, що ситуація незрозуміла через тумани в цьому районі.
Аварія сталася, коли президент повертався з регіону Хода-Афарін у північно-західній провінції Ірану Східний Азербайджан, неподалік міста Джульфи. Це відбулося після урочистого відкриття дамб на спільному кордоні з Республікою Азербайджан. Зокрема, там зустрічався Раїсі із президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим
Відомо, що рятувальні групи Товариства Червоного Півмісяця Ірану, військові сили та поліція були направлені у цей район, щоб знайти повітряне судно. Відомо, що президент Ірану знаходився саме у гелікоптері Мі-171.
Відомий своєю жорстокістю суддя Ібрагім Раїсі переміг на президентських виборах в Ірані у 2021-му році – з 28,6 млн бюлетенів Раїсі набрав 17,8 млн. У 2019 він кілька разів потрапив під санкції США через порушення прав людини, а аналітики вважають його найбільш грізним представником силових структур.
Крім того, він відомив підтримкою російського диктатора Володимира Путіна. Так, у грудні 2023-го Раїсі прилітав у Москву та зустрічався із ним. Тоді Путін повідомив, що товарообіг між країнами за останній рік досяг майже $5 млрд, тільки за 2023-й – на 20%. Також лідери РФ і Ірану обговорили тоді угоди Євразійського економічного союзу та Ірану про вільну торгівлю.
Іран допомагає Росії зі зроєю, зокрема, з ракетами та дронами-камікадзе типу “Шахед”. Росія ж стала одним з найбільших інвесторів Ірану. І якщо раніше іранська влада була обережна в таких заявах, то тепер вони відкрито про це кажуть.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.