G7 посилить санкції проти Росії, але питання про передачу Україні російських активів поки що не вирішено

Глави МЗС країн G7 закликали фінансові установи утримуватися від підтримки російського оборонно-промислового комплексу

G7
Міністри закордонних справ країн G7 зробили спільну заяву

Після зустрічі на Капрі в Італії, де був присутній і глава МЗС України Дмитро Кулеба, міністри закордонних справ країн G7 зробили спільну заяву про свою незмінну підтримку України. Глави МЗС Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великої Британії та США, а також очільник дипломатії ЄС рішуче засудили триваючу агресивну війну Росії. При цьому питання передачі Україні російських активів на прохання лідерів країн G7 відклали до червня.

Про це йдеться в комюніке міністрів закордонних справ країн Групи семи і високого представника Євросоюзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки. Країни G7 мають намір і надалі запроваджувати санкції проти РФ, фізичних осіб і компаній із третіх країн, які їй допомагають.

"Ми накладемо додаткові санкції на компанії та фізичних осіб у третіх країнах, які допомагають РФ у придбанні інструментів та інше обладнання, що сприяє російському виробництву зброї або військово-промисловому розвитку", - ідеться в заяві.

Міністри заявили, що Росія повинна заплатити за шкоду і руйнування, які вона завдає, і засудили нещодавні удари Росії по енергетичній інфраструктурі України.

"Ми засуджуємо нещодавні ракетні та безпілотні удари Росії по енергетичній інфраструктурі України та містам по всій Україні. Ми сповнені рішучості забезпечити повну відповідальність і підтримуємо Україну в отриманні компенсації за втрати, травми і збитки, що виникли в результаті агресії Росії. Вітаємо запуск Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України. Суверенні активи Росії в нашій юрисдикції залишатимуться знерухомленими доти, доки Росія не припинить агресію і не заплатить за заподіяну нею шкоду", - наголошується в документі.

Глави МЗС заявили, що на прохання лідерів продовжать роботу і дадуть рекомендації щодо всіх можливих напрямків і можливих варіантів використання російських суверенних активів для підтримки України, напередодні 50-го саміту "Великої сімки", що пройде з 13 до 15 червня 2024 року в Бріндізі, Апулія, в Італії.

Міністри закордонних справ країн "Великої сімки" також закликали фінансові установи утримуватися від підтримки російського оборонно-промислового комплексу і пообіцяли вжити відповідних заходів для припинення і стримування такої поведінки.

Кулеба на італійському острові Капрі зустрівся з колегами країн G7

Глава МЗС України Дмитро Кулеба, який перебуває в Італії для участі в переговорах з країн із "Групи семи", заявив, що міністри закордонних справ країн Великої сімки (G7) визначили "конкретні кроки", необхідні, щоб допомогти Україні в боротьбі з Росією. Перед цим, на зустрічі з італійським колегою Антоніо Таяні в Італії Кулеба обговорив посилення ППО України, Саміт миру та відновлення України. Він подякував Італії за "чудове лідерство" у "Групі семи", а також за активну та послідовну підтримку України.

Нещодавно Кулеба заявив, що у світі є сто вільних ЗРК Patriot, а Україні наразі потрібно сім. І країна готова взяти їх на будь-яких умовах, навіть у тимчасове користування та повернути за першої потреби або після закінчення бойових дій в Україні. Також він говорив, що західні регіони України цілком могли б закрити ЗРК Patriot, які розташовані у Польщі. таким чином вони б не тільки допомогли нашій державі, а й убезпечили власну. Адже російські ракети та "Шахеди" неодноразово залітали на територію їх країни.

Нагадаємо, що за словами канцлера Німеччини Олафа Шольца, партнери по Північноатлантичному альянсу можуть передати шість систем Patriot Україні. Ці системи ППО можуть бути поставлені додатково до тої, котру передає Німеччина. Також керівник компанії Diehl Defence Гельмут Раух, що виробляє зенітно-ракетні комплекси Iris-T SLM, повідомив про постачання Україні нових систем протиповітряної оборони IRIS-T. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube