Франція розпочала відбір на Євро-2024 розгромною перемогою над збірною Нідерландів

Зустріч фаворитів групи В пройшла у Парижі

Франція - Нідерланди
Франція - Нідерланди (Фото: УЄФА)

Європейські футбольні збірні проводять кваліфікаційні матчі до Євро-2024. Віце-чемпіон світу збірна Франції розпочала відбіркову кампанію матчем проти збірної Нідерландів. Господарі на початку зустрічі приголомшили суперника двома забитими м’ячами.

У п’ятницю, 24 березня, у групі В відбувся поєдинок відбіркового турніру Євро-2024. У Парижі збірна Франції зіграла зі збірною Нідерландів. Напередодні матчу збірна Нідерландів через вірусну інфекцію втратила кількох провідних гравців.

Франція: Меньян, Кунде, Конате, Упамекано, Т. Ернандес, Грізманн, Чуамені, Рабьо, Коман, Коло Муані, Мбаппе.
Запасні: Самба, Ареола, Павар, Дісасі, Фофана, Жиру, М. Тюрам, Верету, Тодібо, К. Тюрам, Діабі, Камавінга.

Нідерланди: Сіллессен, Тімбер, Гертрейда, ван Дейк, Аке, де Рон, Вейналдум, Тейлор, Бергейс, Депай, Сімонс.
Запасні: Флеккен, Схерпен, де Врей, Мален, Вегхорст, Классен, Маласія, Блінд, Віффер, Броббі, Гравенберх.

Перебіг матчу

Господарі відкрили рахунок вже на другій хвилині. Грізманн відібрав м’яч у центрі поля, віддав передачу на партнера, добіг до штрафного майданчика, отримав зворотній пас і невідпорно пробив у лівий кут. На початку 8-ї хвилини рахунок став 2:0. І знову не обійшлося без участі Грізманна. Після подачі Грізманна зі штрафного Сіллессен відбив прямо у Упамекано, від якого  м’яч і влетів у сітку.

Збірна Франції взяла паузу та віддала контроль над м’ячем супернику. Гості комбінували у центральній частині поля, але вперед не просувались. Франція вичікувала і на 21-й хвилині забила ще. Чуамені своїм пасом розрізав оборону, Мбаппе вискочив з-за спин захисників і холоднокровно переграв Сіллессена. Франція продовжувала створювати моменти. Ернандес ледь не закинув м’яч за спину Сіллессену, а Мбаппе із центру штрафного майданчика пробив повз ворота. На 36-й хвилині голкіпер збірної Нідерландів потягнув удар Конате головою у лівий нижній кут.

Після перерви ситуація на полі не змінилась. Франція грала по рахунку, а збірна Нідерландів нічого не могла вдіяти з обороною суперника. Моменти зрідка виникали біля обох воріт, але гостріше діяла все ж збірна Франції. Нагоди збільшити рахунок втратили Мбаппе та  Коло Муані. Депай намагався вразити ворота збірної Франції ударами зі штрафних. Але в одному випадку Меньян перевів м’яч на кутовий, а з наступного стандарту Депай пробив у стінку. На 88-й хвилині Мбаппе забив  у ворота суперника четвертий м’яч. У компенсований час збірна Нідерландів могла грюкнути дверима. Але Депай не реалізував пенальті, призначений за гру Упамекано рукою.

• Франція — Нідерланди 4:0 (Грізманн, 2, Упамекано, 8, Мбаппе, 21, 88).

Свої наступні поєдинки збірні Франції та Нідерландів проведуть 27 березня. Нідерланди прийматимуть збірну Гібралтару, а Франція у гостях зіграє зі збірною Ірландії.

Раніше Інформатор розповідав  про перебіг матчу Італія - Англія. Також ми повідомляли про результати поєдинків кваліфікації Євро-2024.