Франція планує офіційно визнати Палестинську державу: Ізраїль та США обурені

Еммануель Макрон вимагає забезпечити демілітаризацію ХАМАСу та гарантувати безпеку й відбудову Сектору Гази, а далі - побудову держави Палестина

макрон палестина
Еммануель Макрон. Фото на колажі: Getty Images

Президент Франції Еммануель Макрон вирішив визнати державу Палестина. Він вимагає негайного припинення вогню в Секторі Гази й гарантувати відбудову анклаву. У США та Ізраїлі рішення щодо Палестини розкритикували.

Про такий крок французький лідер оголосив на своїй сторінці в Х. Зробити урочисту заяву щодо Палестини Макрон пообіцяв на Генеральній Асамблеї ООН у вересні.

За словами Макрона, наразі нагальною потребою є припинення війни в Секторі Гази та порятунок цивільних. Він закликав негайно запровадити припинення вогню, звільнити всіх заручників і надати масштабну гуманітарну допомогу жителям анклаву.

Також він вимагає забезпечити демілітаризацію ХАМАСу та гарантувати безпеку й відбудову Сектору Гази. А далі - побудову держави Палестина, яку мала б визнати Ізраїль.

"Французи хочуть миру на Близькому Сході. Саме ми, французи, разом з ізраїльтянами, палестинцями та нашими європейськими й міжнародними партнерами маємо продемонструвати, що це можливо", - наголосив Макрон.

Держсекретар США Марко Рубіо гостро відреагував на наміри Емманюеля Макрона визнати Палестинську державу. Він заявив, що вважає плани французького президента "безвідповідальними" й що США відкидають цю пропозицію.

"США рішуче відкидають план Емманюеля Макрона визнати Палестинську державу на Генасамблеї ООН. Це безвідповідальне рішення лише підіграє пропаганді ХАМАС і відтермінує мир. Це ляпас в обличчя жертвам подій 7 жовтня", – заявив держсекретар.

Це рішення також засудив ізраїльський премʼєр-міністр Беньямін Нетаньягу. Він вважає, що визнання Палестинської держави стане "винагородою" за дії ХАМАС і посилить екзистенційну загрозу для Ізраїлю.

"Такий крок стане нагородою за терор і ризикує створити ще одну маріонетку Ірану - як сталося з сектором Гази. Палестинська держава за цих умов буде плацдармом для знищення Ізраїлю, а не мирним сусідом. Давайте казати прямо: палестинці хочуть не державу, що буде існувати поруч з Ізраїлем – вони хочуть державу замість Ізраїлю", - заявив Нетаньягу.

Наразі Палестинську державу визнали 146 країн. Франція може стати першою країною з Групи семи, що піде на такий крок.

Що відбувається на Близькому Сході

Наразі в Секторі Гази - гуманітарна криза через війну Ізраїлю з ХАМАС, яка триває з жовтня 2023 року. ЄС та США незадоволені діями Ізраїлю.

Тривають переговори щодо припинення вогню в анклаві. Однак 25 липня стало відомо, що США та Ізраїль припиняють переговори щодо перемир’я в Газі. За словами спецпосланця президента Дональда Трампа Стіва Віткоффа, причиною цього стала відсутність "щирого бажання" з боку ХАМАСу досягти угоди.

Проєкт угоди, яку обговорювали сторони, передбачав 60-денне припинення вогню. За цей час ХАМАС мав поступово звільнити 10 живих заручників і передати останки 18 загиблих в обмін на звільнення палестинських в’язнів. План також передбачав збільшення поставок гуманітарної допомоги й подальші переговори щодо тривалого припинення війни.

Однак сторони залишаються на протилежних позиціях: ХАМАС наполягає, що звільнить усіх заручників лише після повного виведення ізраїльських військ, тоді як Ізраїль відмовляється припинити бойові дії, доки ХАМАС не роззброїться і не залишить владу.

7 липня BBC написало, що угруповання ХАМАС втратило контроль над приблизно 80% території Сектора Гази.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити