FPV-окуляри вибухали як пейджери Хезболли: у Буданова похвалилися блискучою спецоперацією

Всередині окулярів, які передали пілотам FPV російські волонтери, вмонтували вибухівку

Буданов, FPV-окуляри, вибухи
У Буданова похвалилися блискучою спецоперацією з вибухами FPV-окулярів

Російським операторам FPV-дронів довелося пережити "жахіття війни". Окуляри пілотів, відповідальних за їх запуск, почали вибухати прямо на обличчях окупантів приблизно так, як це свого часу було з пейджерами Хезболли. У підсумку з'ясувалося, що серія вибухів FPV-окулярів є блискучою операцією ГУР МО. Розвідники вмонтували у пристрої вибухівку, яку можна підірвати дистанційно.

Про те, що за серією вибухів FPV-окулярів російських операторів дронів стоять бійці керівника ГУР МО Кирила Буданова, повідомили джерела Інформатора. Зазначається, що українська розвідка закупила велику партію таких FPV-окулярів. Згодом в окуляри вмонтували вибухівку. Цю партію російські волонтери передали на фронт. 

У підсумку, відбулася серія вибухів FPV-операторів. Вибухівка в FPV-окулярах розривалася прямо у них на обличчях. Наразі точна кількість відмінусованих операторів FPV-дронів невідома. 

"Сьогодні жахи війни відбуваються у буквальному сенсі просто на очах ворожих FPV-пілотів. Це заслужене покарання за ті воєнні злочини, які російські окупанти щодня вчиняють проти України", — наголосили в спецслужбі.

FPV-окуляри вибухали як пейджери Хезболли: у Буданова похвалилися блискучою спецоперацією 1

Пейджери Хезболли теж вибухали

Цікаво, що операція ГУР дуже схожа із вибухами пейджерів угрупування Хезболли. Так, 17 вересня 2024 року тисячі пейджерів, розданих "Хезболлі" її бойовикам у Лівані та Сирії, вибухнули. Наступного дня сотні радіостанцій, що використовувалися членами "Хезболли", також були підірвані. За даними Міністерства охорони здоров’я Лівану, внаслідок обох атак загинули понад 30 осіб, а тисячі отримали поранення. Жодна держава не взяла на себе відповідальність за ці вибухи, проте медіа активно висувають припущення про причетність Ізраїлю.

За даними The New York Times і The Washington Post, події розгорталися наступним чином. Протягом багатьох років ізраїльська розвідка розглядала пейджери як потенційний спосіб проникнення в комунікаційну систему "Хезболли". Ще у 2020 році тодішній лідер угруповання Хасан Насралла застерігав своїх соратників від використання мобільних телефонів, побоюючись, що Ізраїль може їх прослуховувати та відстежувати їхнє місцезнаходження. У лютому 2024 року "Хезболла" вирішила перейти на "низькотехнологічні" методи зв’язку, щоб уникнути ізраїльського спостереження.

Передбачаючи цей крок, Ізраїль створив фіктивну компанію B.A.C. Consulting в Угорщині, яка отримала ліцензію на виробництво пейджерів від тайванської корпорації Gold Apollo. Через посередників "Хезболла" замовила 5 000 нових пристроїв у B.A.C. та розповсюдила їх серед своїх бойовиків і союзників. Ці пейджери були привабливими для військового використання завдяки довготривалому заряду батареї, міцності, надійності та можливості надсилання зашифрованих повідомлень.

Як з’ясувалося, ізраїльська розвідка, діючи через B.A.C., спеціально розробила для "Хезболли" пейджери з вбудованими батареями, що містили вибухову речовину PETN, яку важко виявити. Заряди були спроєктовані так, щоб детонувати після отримання спеціального зашифрованого сигналу, який активував вибуховий механізм. Вибух відбувався або під час перегляду повідомлення, коли користувач натискав дві кнопки одночасно, або після отримання другого сигналу активації.

17 вересня 2024 року було віддано наказ на підрив і тисячі пейджерів вибухнули.18 вересня сталася друга хвиля вибухів, у результаті яких зросла кількість жертв. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube