Фінляндія стала чемпіоном, збірна США залишилася без медалей: підсумки чемпіонату світу з хокею

Вирішальні поєдинки турніру відбулися у Тампере.

Фото з відкритих джерел

Збірна Чехії у поєдинку за третє місце змагалася зі збірною США. У фіналі світової першості, як і рік тому, грали збірні Фінляндії та Канади.

Про перебіг подій у матчах чемпіонату світу повідомляє Інформатор, з посиланням на IIHF.

У неділю, 29 травня, у Фінляндії, на чемпіонаті світу з хокею в елітному дивізіоні відбулися фінал та матч за бронзові медалі. У поєдинку за третє місце зустрілися збірні Чехії та США. Кульман вивів американців уперед на 10-й хвилині, а через три хвилини Годет закинув у ворота збірної Чехії другу шайбу, реалізувавши більшість. На 16-й хвилині чехи скоротили відставання, але за 13 секунд до перерви Кульман повернув американцям перевагу у дві шайби, оформивши дубль, причому при грі у меншості. У другому періоді ворота збірної Чехії вийшов захищати вже інший голкіпер, і це виграло свою роль. Шмейкал на 33-й хвилині скоротив різницю в рахунку до мінімуму, а в третьому періоді розпочався справжній бенефіс чеських гравців. За три з половиною хвилини чехи тричі закидали у ворота збірної США. Потім Кампф на 55-й та 59-й хвилині добив американців. До кінця матчу команди встигли обмінятися голами, але результат поєдинку це вже ніяк не вплинуло. Збірна Чехії здобула вольову перемогу та здобула бронзові медалі чемпіонату світу.

У фінальному поєдинку зійшлися збірні Фінляндії та Канади. Рік тому ці ж команди також зустрілися у головному матчі турніру. Тоді перемогу з рахунком 3:2 здобули канадці, і фінам хотілося взяти реванш, тим більше перед очима рідних уболівальників. Сьогоднішній поєдинок суперники розпочали досить обережно, чітко розуміючи ціну помилки. Моментів у першому періоді було небагато, і нулі на табло за підсумком двадцяти хвилин гри особливо не здивували. А на 24-й хвилині канадці відкрили рахунок. Фіни отримали видалення, і Козенс кидком під перекладину реалізував чисельну перевагу. На початку третьої двадцятихвилинки збірна Канади заробила три видалення поспіль і пропустила при грі у форматі 3 на 5 - Гранлунд зрівняв рахунок на 45-й хвилині. В епізоді з пропущеною шайбою голкіпер збірної Канади отримав пошкодження, і на майданчик вийшов резервний воротар, який ще не грав на цьому чемпіонаті світу. А тим часом Ґранлунд вивів уперед збірну Фінляндії. На 55-й хвилині Арміа кидком у лівий верхній кут закріпив перевагу фінської збірної. Канадці зняли воротаря, і на 58-й хвилині Уайтклауд скоротив різницю у рахунку. Канада знову випустила шостого польового гравця. Комтуа став рятівником канадської збірної, зрівнявши рахунок за півтори хвилини до кінця третього періоду. Поєдинок перейшов до овертайму, який за регламентом турніру тривав до першої покинутої шайби. Жодної серії булітів у фіналі чемпіонату світу бути не могло. І на 7-й хвилині додаткового часу Маннінен приніс перемогу збірній Фінляндії.

Фінал:

• Фінляндія – Канада 4:3 (0:0, 0:1, 3:2, 1:0);

Матч за 3-е місце:

• Чехія – США 8:4 (1:3, 1:0, 6:1).

Раніше Інформатор повідомляв про перемогу «Реала» у фіналі Ліги чемпіонів та про результати поєдинків чемпіонату світу з хокею, зіграних 28 травня.