У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Ця постанова не вплине на раніше наданий статус тимчасового захисту чи дозволи на проживання
Уряд Фінляндії вирішив більше не надавати статус тимчасового захисту та дозвіл на проживання громадянам третіх країн, які залишили Україну через війну. Відповідне рішення з'явилося на сайті фінського уряду.
Повідомляється, що Фінляндія не надаватиме тимчасовий захист громадянам третіх країн, якщо вони не отримали міжнародний захист або дозвіл на проживання під час перебування в Україні. Раніше, після початку вторгнення, Фінляндія прийняла рішення надати захист громадянам третіх країн, які покинули Україну через конфлікт, але до цього не мали міжнародного захисту чи дозволу на постійне проживання в Україні.
Ця постанова не вплине на раніше наданий статус тимчасового захисту чи дозволи на проживання, а раніше затверджені дозволи на проживання залишатимуться чинними до 4 березня 2024 року. Це пов'язано з тим, що громадяни інших країн не можуть вважатися саме українськими біженцями. Зокрема, вони мають можливість відправитися до своєї країни, а не перебувати у Фінлядії в статусі біженців.
Від початку війни росії проти України понад 60 тисяч українців подали документи на тимчасовий захист у Фінляндії. За статистикою імміграційної служби Фінляндії, майже третина заявників - люди, які молодше 18 років.
Велику кількість людей, які звернулися за захистом, можна помітити особливо у школах столичного регіону. Цієї осені лише в початкових школах Гельсінкі навчається майже 300 учнів, рідною мовою для яких є українська.
До слова, тимчасовий захист – це особливий вид міжнародного захисту, який дозволяє великій кількості людей отримати захист за спрощеною процедурою у виняткових обставинах.
Після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну в лютому минулого року ЄС вирішив, що країни-члени нададуть тимчасовий захист українським біженцям з війни протягом трьох років.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що чеченка у Фінляндії поставила на місце зухвалих росіян.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.