Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо знову виступив із гучними заявами про війну в Україні та можливі шляхи її завершення. За його словами, російський правитель Володимир Путін під час їхньої зустрічі нібито висловив готовність до діалогу з Володимиром Зеленським. За словами політика, Кремль не наполягає на тому, щоб зустріч відбулася в Москві, і Путін готовий говорити "де завгодно".
У розмові для словацького видання Teraz Фіцо визнав, що такий крок навряд чи стане політично вигідним як для Зеленського, так і для Путіна. Утім, на його думку, діалог важливий, бо без нього війна триватиме.
"Але обидва розуміють: попри ризики, їм необхідно говорити, інакше війна триватиме", - пояснив він.
Словацький прем'єр при цьому наголосив, що гарантії безпеки мають стосуватися не лише України, а й Росії. При цьому він категорично виступає проти вступу Києва до НАТО.
"Словаччина не відправить свої війська в Україну, але може дозволити транзит контингентів інших країн через свою територію", - додав він.
Фіцо вкотре повторив пропагандистську тезу про "дискримінацію російськомовних на сході України". Водночас він підтримав євроінтеграційний курс Києва, зазначивши, що "шлях до ЄС буде довгим", але вступ України "корисний і для самого ЄС".
Наприкінці він наголосив на необхідності відновлення контактів з Росією. На його думку, "після завершення війни потрібно якомога швидше розпочати міжнародну співпрацю".
Раніше Володимир Путін заявив, що Україна начебто прагне прямих переговорів із Москвою, і він "готовий це забезпечити". Водночас він повторив низку пропагандистських наративів та відкинув ідею переговорів на нейтральній території, назвавши це "надмірними вимогами". Кремлівський лідер знову запросив Володимира Зеленського до Москви, обіцяючи "умови для роботи та безпеку".
Зеленський відкинув таку пропозицію, наголосивши в інтерв’ю ABC News, що їхати в столицю держави-агресора неможливо, адже Україна щодня потерпає від ракетних атак. Він назвав слова Путіна спробою затягнути час. При цьому Зеленський повідомив, що Путін може прибути до Києва.