Фейли Онани топлять дияволів: огляд матчу ЛЧ Галатасарай - МЮ

Манкуніанці за крок від абсолютного провалу в ЛЧ

Галатасарай швидко оговтався після провального початку матчу. Фото: Gettyimages.com
Андре Онана знову припустився результативних помилок. Фото: Gettyimages.com

І знову у Стамбулі рахунок 3:3. Манчестер Юнайтед не впорався із простим завданням: двічі втратив комфортну перевагу та дозволив Галатасараю відіграти таку важливу для них нічию.

Чому МЮ знову провалився - про це тактичний огляд від Інформатора.

Перед грою

Цю зустріч у квартеті А ще у вересні ми б не назвали битвою за ЛЧ. Однак, Галатасарай мав перемагати та забезпечувати собі євросезон. А МЮ мав шанси взагалі вилетіти з усіх турнірів. Тому битися до Стамбулу приїхали Гарначо, Гейлунд, Ліндельоф, Шоу та Амбрабат. Протистояли їм Мертенс, Заха, Бардакчі, Зієш та Ікарді.

Перший тайм. Постійна передача ініціативи

Перші хвилини матчу - суцільний хаос. Задачею МЮ став швидкий гол, за яким команда побігла через Гойлунда. І мети вони майже досягли, тільки паси обробляти не вдавалося. Бардакчі персонально грав саме проти данця, перебуваючи поруч, навіть коли турки володіли м’ячем. Натомість Галатасарай поклався на індивідуальні дії: Ндомбеле й Мертенс кидались на суперника із обіграшами, завдяки чому за перші 10 хвилин господарі завдали аж три удари.

Неочікувано, підкорити ситуацію вдалося манкуніанцям. І зробив це ніхто інший, як Гарначо. Гарна гра в короткий пас Фернандеша та Гойлунда завершилася пасом на аргентинця, який пробив у найближчий кут і зняв павутиння з сітки воріт Муслери. Минає буквально кілька хвилин - і вже Фернандеш вдало скористався простором та вистрілив зі своєї правої гармати точнісінько під поперечку. 0:2 - швидкі голи на забутих гравцях. Галатасарай пропустив так швидко, що ледь оговтався.

Шоковані турки почали дуже агресивні штурми, але тен Хаг готувався до цього. Юнайтед сів аж у 6 захисників, попереду відпрацьовував лише Гейлунд. Щільна остання лінія не дозволяла перехопити всі паси на Ікарді, втім одразу два захисники закривали його, провокуючи на пас назад. Страхувати приходив і Фернандеш, втім у підкаті заробив лише жовту та небезпечний штрафний для суперника.

Втім на що тен Хаг не сподівався - на нові фейли Онани. Філігранний стандарт Зієша наскрізь пробив стінку, воротар припустився нової помилки і рахунок став 2:1 у найбільш неочікуваний момент.

Цей гол показав, що гостей треба можна брати на старій проблемі: голкіпер МЮ - це проблема команди. І удари дійсно почалися, лише офсайд заважав довести справу до нового голу. Побільшало і тактичних фолів, адже до перерви обидві команди не показували впевненості, боялися брати гру на себе. Мінімальна перевага за перші 45 хвилин була гарним здобутком для манкуніанців. А от Галатасараю домашня арена свистіла дуже сильно: третій домашній матч групи тяжів до третьої втрати очок.

Другий тайм. Несіть нового Онану, цей не тягне

По перерві в очі кинулася різка зміна схеми турків: 3-2-1-3-1, така формація мала закривати вихід англійців з їх половини. Хоча, коли комусь із захисників вдавалося довести м’яча до Фернандеша, господарі одразу переходили на 5-4-1, аби не дати простір для пасу на Гейлунда. Класична помилка першого тайму - і тепер турки забувають про іншу тіньову особу Юнайтед. Мактоміней легко замикає простріл Ван-Біссаки після провалу Анхеліньо на фланзі, роблячи рахунок 1:3.

Але Юнайтед був би не Юнайтед, якби знову не налажав Онана. Він власноруч оформлює дубль для Зієша, цього разу погано склавшись на нескладний стандарт. Воротар виступав дуже погано, ніби розгубив усі свої сили, які назбирав за листопад (коли грав дуже гідно).

Хиткий рахунок МЮ активно кинувся рятувати, відкривши зони для закидань, що не міг проігнорувати Галатасарай. Ікарді та свіжі гравці пресингували дуже високо, сподіваючись на відбір в останній зоні. Так приходили дальні постріли - на них Онани також вистачило лише на кілька хвилин. Зієш полював на хет-трик двома ударами метрів з тридцяти, втім воротар легко їх парирував. А от на удар з лінії карного від Актюркоглу належної реакції вже не було. Марсьяль проґавив забігання турка й дозволив йому обробити удар під праву. Без шансів - 3:3.

Нічия не влаштовувала нікого, адже для англійців це означало втрату життєво важливих очок перед Баварією, а Галатасарай мав здобувати гарантію плей-оф ЛЧ. І як же побігли манкуніанці: давно не було такого від них у вирішальні моменти, їх відчайдушні постріли просто зобов’язані були стати голами. Але із влучністю не щастило. Господарі поклалися на компактну оборону - й не прогадали. Вони кидалися під кожен удар, закривши собою ворота та важливі очки.

3:3 - шалена перестрілка та неймовірна за сценарієм гра залишає Галатасараю путівку, скоріше за все, у ЛЧ. А от Юнайтед, якщо не переграє Баварію, залишиться без єврокубків.