У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Українці штампують підроблені документи про відсутність захворювання COVID-19
Попит на виїзд за кордон в Україні великий, але потрібні тести на COVID-19. І деякі розуміють це як сигнал до дії: штампують вдома за допомогою комп'ютера і принтера підроблені документи.
Інформатор із посиланням на «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 15 липня повідомляє, що Камінь-Каширський районний суд Волинської області затвердив угоду про визнання винуватості в справі про пособництво в підробці документів за попередньою змовою та повторно.
За матеріалами слідства, людям видавали довідки з негативним результатом на коронавірус без всякого лабораторного дослідження. Йдеться про більш ніж 40 випадків підробки тестів на COVID-19. Їх виготовили протягом одного місяця, використовуючи реквізити однієї з медичних лабораторій із підписом неіснуючого лікаря.
Схема діяла просто: обвинувачена підшукувала клієнтів і скидала фото їх закордонного паспорта для підробки тесту. Під час досудового розслідування, жінка уклала угоду про визнання винуватості.
У підсумку, суд засудив її до трьох років позбавлення волі, звільнивши від в'язниці з випробувальним терміном в один рік.
Ми пошукали подібні випадки в судовому реєстрі. Виявилося, що на підроблені тести на COVID-19 є попит. Так, у травні цього року суд у Рівненській області затвердив мирову угоду по 21 фальшивій довідці. Підозрювана повинна була заплатити штраф в 17 тис. грн і отримати вирок – рік обмеження волі, але їй дали рік випробувального терміну.
А в Чернівцях керівник турфірми й перевізник заробітчан до ЄС вирішили організувати злочинну групу та налагодити «бізнес» з виготовлення довідок. У рамках слідчого експерименту правоохоронці дізналися, що за комплект документів з негативним результатом на коронавірус для виїзду до Німеччини потрібно було заплатити 300 євро.
З'ясувалося, що шахраї отримували дані закордонних паспортів через вайбер, і за допомогою підроблених шаблонів документа одного з медцентрів, робили фальшиві довідки.
Обвинувачені пішли на угоду про визнання провини, і суд призначив кожному з трьох штраф 15 тис. 300 грн у дохід держави.
Крім цього, у Херсоні відкрито кримінальне провадження №12020230000000418 про підробку довідок про ковід. Шахраї брали заявки через «Telegram» і користувалися формами довідок місцевої лабораторії. За дві довідки просили 1 000 гривень переказом на банківську карту. За кримінальним провадженням триває розслідування.
В іншому кримінальному провадженні №12020090210000213 лікар ортопед-травматолог місцевої поліклініки налагодив виробництво липових довідок. Виявилося, що доктор упродовж березня-квітня 2021 року виготовляв і відправляв через службу доставки документи.
Для підтвердження кількості цих випадків, прокуратура запросила доступ до даних служби доставки. Правоохоронців цікавили записи з камер відеоспостереження у відділеннях, на яких видно, як одержувачі перевіряють посилки, оплачують і забирають документи. Вироку в цьому виробництві поки немає – триває досудове розслідування.
Авторка матеріалу - Ірина Логуш