Щоб ці літаки могли використовуватися на повну потужність, необхідно продовжувати зусилля на знищення російських засобів ППО за допомогою західної зброї дальньої дії, вважають аналітики
Україні для повноцінного використання нових винищувачів F-16, які нещодавно надійшли в країну, необхідно сконцентрувати зусилля на знищенні російських систем протиповітряної оборони (ППО). Це треба робити як в російському тилу, так і на окупованих територіях України. А можливо знищувати російську ППО за допомогою західної далекобійної зброї.
Про це повідомляють аналітики Інституту вивчення війни (ISW). Також в ISW зазначають, що Україні знадобиться значна кількість винищувачів F-16 для їх ефективної інтеграції в ширшу систему протиповітряної оборони.
"Україні також потрібно буде продовжувати зусилля з націлюванням на російські засоби протиповітряної оборони в російському тилу та в окупованій Україні за допомогою наданої Заходом зброї далекого радіусу дії, щоб мати змогу використовувати винищувачі F-16", - пишуть аналітики.
Також в ISW проаналізували, як в РФ відреагували на передачу винищувачі. Там вважають, що російські так звані військові блогери намагаються применшити значення цієї події. Вони стверджують, що західні та українські ЗМІ намагаються роздути значення F-16, щоб відвернути увагу від військових невдач Росії. Блогери також прогнозують, що російські війська націлюватимуться на нові літаки й знищуватимуть їх.
Президент України Володимир Зеленський 4 серпня підтвердив прибуття перших винищувачів. Він висловив подяку Данії, Нідерландам і США за їхню підтримку. Водночас Володимир Зеленський відмовився коментувати конкретні місії для нових винищувачів F-16 на фронті, заявивши, що розголошення таких подробиць може бути небезпечним. Водночас він запевнив, що результати використання західних винищувачів українці зможуть побачити.
Згідно з інформацією видання "Мілітарний", ці літаки обладнані передовими системами захисту від ракетного нападу, включаючи пілони Terma PIDS+ та систему раннього попередження про ракетний напад. Таке обладнання використовувалося раніше на винищувачах країн Європейських повітряних сил (EPAF).
На відео, опублікованому 4 серпня президентом Зеленським, вдалося ідентифікувати пілони, що підтверджує можливу присутність данських або норвезьких літаків. Данія, Норвегія, Нідерланди та Бельгія замовили ці пілони ще в 2018 році. Тому, хоча точна ідентифікація літаків неможлива з огляду на секретність, є все ж підстави вважати, що Україна отримала F-16 з цих країн, повідомляв "Мілітарний".
Нагадаємо, 3 серпня волонтер повідомив, що F-16 вже виконують завдання у небі над Харковом. Водночас західні ЗМІ вважають, що Україна через брак пілотів зможе залучити не більше десяти F-16 цьогоріч.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.