В листопаді 2024 року за океаном пройдуть президентські вибори, тому агітація триває повним ходом. Музиканту дещо не сподобалось в цьому
Американський музикант Маршалл Брюс Метерз III, який більше відомий за псевдонімом Емінем, заборонив кандидату у президенти США від Республіканської партії Вівеку Рамасвамі використовувати його пісні на своїх заходах.
Нещодавно, проросійські налаштований політик виступав перед виборцями на ярмарку в штаті Айова. Коли він стояв на сцені, заграла композиція Lose Yourself, і Вівек імпровізовано заспівав її у мікрофон.
Емінем обурився подібною поведінкою політика. Менеджмент 50-річного артиста зробив запит через організацію захисту прав виконавців BMI, яка в листі повідомила, що перестане ліцензувати музику репера для кампанії Рамасвамі.
Посилаючись на слова Емінема, прес-секретар кампанії Тріша Маклафлін заявила в заяві для американських ЗМІ:
"Вівек просто вийшов на сцену і відірвався. На превеликий жаль американського народу, нам доведеться залишити реп справжнім струнким тінейджерам".
Тріша у своїй відповіді спробувала потроліти співака. "Справжній стрункий тінейджер", як можна перкласти фразу "real slim shady", альтер-его Емінема і назва одного з його хітів. Але в разі непокори, республіканцям доведеться зіткнутися з юридичною машиною США. Організація із захисту прав виконавців (BMI) їх попередила, вона "буде вважати будь-яке виконання творів Емінема, починаючи з цієї дати, суттєвим порушенням".
Вівек Рамасвамі - мільйонер індійського походження, підприємець у сфері біотехнологій, чиї статки Forbes оцінюють у 950 млн доларів. Нещодавно він переміг у першому турі дебатів між претендентами на пост президента США від Республіканської партії.
У ході дебатів Рамасвамі заявив, що готовий визнати за росією окуповані українські території, скасувати проти неї санкції та блокувати вступ нашої країни до НАТО в обмін на вихід рф із військового союзу з Китаєм.
Рамасвамі проводить паралелі із зовнішньою політикою 37-го президента США Річарда Ніксона.
"Як президент США, я поважатиму та відроджуватиму спадщину Ніксона, відкидаючи кровожерливу балаканину корисних ідіотів, які проповідують безвиграшну війну в Україні, що ще більше зближує наші дві великі держави".
Переглянути цей допис в Instagram
Політики та музиканти десятиліттями сперечалися щодо використання музики. Американський композитор та співак Брюс Спрінгстін критикував президента Рейгана за те, що він планував використати Born in the USA ("Народжений у США") для своєї передвиборчої кампанії 1984 року. Fatboy Slim люто засудив використання лейбористами Right Here, Right Now на їхній конференції, через рік після початку війни в Іраку. А Rolling Stones вели довгу боротьбу, щоб не допустити використання Дональдом Трампом треку You Can't Always Get What You Want як музики під вихід на трибуну.
Однак юридично політикам США не завжди потрібен прямий дозвіл артистів. Їхні кампанії можуть купувати ліцензійні пакети в таких організацій, що займаються захистом прав музики, як BMI та ASCAP, що дає їм легальний доступ до понад 20 мільйонів пісень для політичних мітингів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.