Ексочільника оборонного підприємства та трьох працівників підозрюють у знищенні заводу заради брухту
Прокурори Офісу Генерального прокурора повідомили нові підозри колишньому виконувачу обов'язків генерального директора державного оборонного підприємства та трьом його підлеглим, які замість управління активами організували демонтаж і розпилювання обладнання на металобрухт. За даними слідства, обладнання заводу демонтували, розпилювали і вивозили до пункту приймання металу, а гроші йшли на купівлю елітних автомобілів. Збитки державному підприємству оцінюють у мільйони гривень.
За даними слідства, керівник підприємства, яке перебувало в стадії приватизації, фактично разом з підлеглими організували схему знищення заводу, повідомляє генеральний прокурор Руслан Кравченко. Правоохоронці задокументували, як учасники схеми телефоном координували приїзд покупців, підготовку металу та його вивезення до пункту приймання.
"Оборонні підприємства повинні працювати на зміцнення держави, а не на збагачення їхніх керівників", - заявив Кравченко.
Прокурор наголосив, що це не єдиний епізод у справі. Раніше цьому ж колишньому керівнику та головному інженеру вже повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди за передачу в користування складських приміщень підприємства без укладення договорів оренди.
Під час війни підозрюваний став фактичним власником парку елітних автомобілів, зокрема BMW M8, Mercedes-Benz CLS-Class та Lamborghini Murciélago. За даними слідства, дороговартісні авто оформлювали на родичів і пов'язаних осіб, хоча насправді ними володів та користувався він особисто, при цьому не декларував майно.
Тепер йому повідомлено нову підозру за внесення завідомо недостовірних відомостей до декларацій за 2024 та 2025 роки. Одним із найпоказовіших епізодів стала купівля Audi RS7 у 2024 році: автомобіль придбали за 4 млн грн, а того ж дня оформили на матір підозрюваного, зазначивши в іншому договорі вартість лише 100 тис. грн - тобто ціна в документах зменшилася у 40 разів за один день. Через пів року Audi перереєстрували на третю особу вже за 4,2 млн грн, але в декларації за 2024 рік цей автомобіль так і не з'явився.
Сума недостовірних відомостей у декларації за 2024 рік становить 11,5 млн грн, а за 2025 рік - майже 13 млн грн. Досудове розслідування завершено, підозрюваним відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення.
Підозри оголошено у справі державного підприємства «Буревісник», яке займається виробництвом складної морської електроніки, зокрема радіолокаційних систем, навігаційного обладнання та медичної апаратури. Фігурантом є колишній виконувач обов'язків генерального директора підприємства Олександр Плотніков.
Раніше Інформатор повідомляв, що топпосадовець Держприкордонслужби потрапив у поле зору НАБУ і САП через багатомільйонну корупцію - придбав Toyota RAV-4, а решту грошей намагався приховати. Слідчі встановили розбіжність між офіційними доходами чиновника та реальним рівнем його статків.
Також ми писали, що НАБУ завершило слідство у справі, де нардепа Качного підозрюють у збагаченні котеджем на морі та елітною квартирою в Києві. Слідство вважає, що ці активи не відповідають задекларованим доходам народного депутата.