Екс-регіонал Левченко повернувся до України: що про нього відомо

Читать на русском

Він з 2015 року переховувався в Росії від правосуддя

Читать на русском
Екс-регіонал Левченко повернувся до України: що про нього відомо

Він з 2015 року переховувався в Росії від правосуддя

До України повернувся колишній народний депутат від Партії регіонів Микола Левченко, він з 2015 року переховувався в Росії від правосуддя. Всі кримінальні справи проти нього в країні закриті.

Про це повідомив журналіст і представник української делегації у ТКГ у перемовинах з Донбасу Денис Казанський, передає Інформатор

"Саме Микола Левченко 28 лютого 2014 року допоміг Павлу Губарєву озвучити свій «ультиматум» на сесії Донецької міської ради. Після цього в Донецьку розпочалися заворушення, які пізніше переросли в бойові дії", - уточнив Казанський. 

Хто такий Левченко

Левченко починаючи з 2008 року обраний заступником голови Донецької обласної організації Партії регіонів України. З 2012 по 2014 рік - народний депутат України VII скликання, Голова підкомітету з питань внесення змін до Конституції України і Конституції Автономної Республіки Крим, конституційного законодавства, оцінки відповідності законопроектів та проектів інших актів Верховної Ради України Конституції України Комітету Верховної Ради України з питань правової політики .

У 2014 році - голова Донецької обласної організації Партії регіонів. Він став відомий широкій аудиторії після заяви про те, що державною мовою в Україні має бути тільки російська мова. Висловлювання Левченка викликало гострі дискусії у суспільстві.

Позиція щодо України 

За словами Казанського, Левченко завжди відрізнявся досить печерними українофобськими поглядами. Він називав українську мову «мовою анекдотів», виступав за федералізацію. Навесні 2014 року закликав жителів Донбасу боротися з «київською хунтою» і захищати землю від «фашистських радикалів».

"У Донецьку фактично заборонена українська мова, а російська оголошена «державною».«Фашистів» прогнали.«Київську хунту» побороли. Донецьк цілком і повністю під владою Москви і руського миру. Одним словом - насолоджуйся. Але ні! Чомусь жити в «республіці мрії» такі «патріоти Донбасу» не хочуть. і їдуть до ненависного Києву, де «українізація» і «радикали», до тієї самої «хунті», з якою закликали боротися. Це ж якась шизофренія. Натурально, сарана в людській подобі, яка пожирає, все, що бачить навколо. А потім перелітає зі спустошеною землі на нові ділянки, щоб і там знищити все під корінь", - пояснив Казанський.

 

 

К предыдущему посту. Что меня больше всего поражает в таких персонажах, как Левченко, это их ненасытность. Левченко...

Опубликовано Денисом Казанским Четверг, 3 июня 2021 г.

Кримінальне переслідування в Україні 

У січні 2015 року Служба безпеки України оголосила Левченка в розшук. Його звинувачували за ч. 3 ст. 110 КК України (умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України).У свою чергу Левченко подав до суду на Наливайченка (на той момент главу СБУ), про захист честі і гідності.

Йому також було заочно оголошено про підозру за ч. 3 статті 161 УДК (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії). Сам екс-регіонал називав кримінальну справу проти себе політичним переслідуванням.

25 травня 2018 року Шевченківський районний суд зобов'язав прокуратуру Київської області закрити кримінальну справу проти нардепа. Однак це рішення не виконали. Суд аргументував своє рішення тим, що сторона обвинувачення не довела зв'язок заяв Левченка з заворушеннями на території Донецької та Луганської областей, створенням основи для ескалації конфлікту і подальшого розпалювання ворожнечі на території країни.

У травні 2019 року ДБР відкрило кримінальну справу проти співробітника прокуратури через відмову виконати рішення суду.


Екс-регіонал Левченко повернувся до України: що про нього відомо 1

Екс-регіонал Левченко повернувся до України: що про нього відомо 2

Повернення до України

Адвокат Олег Курчин повідомив, що адвокатське об'єднання виграло справу в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) проти України в інтересах Миколи Левченка і зобов'язало виплатити компенсацію клієнту в сумі 1 100 євро, чим поставило крапку у справах, які були внесені до ЄРДР. Він також опублікував фото, де вони з Левченком стоять біля офісу адвоката у Києві.

За даними ЗМІ,Європейський суд прийняв до розгляду позов Левченка в березні 2020 року. Предметом розгляду було названо невиконання прокуратурою Київської області рішення суду про закриття кримінальної справи проти екс-нардепа, а також "порушення розумних строків".

Нагадаємо, народні депутати від партії «ОПЗЖ» під час засідання Верховної Ради 29 квітня вийшли до трибуни з портретами нібито родичів, загиблих у Другій світовій війні, і влаштували подобу пропагандистської акції «Безсмертний полк». Крім того, СБУ потроллить російське посольство,розмістивши білборд з текстом «Крим - це Україна».

Також інформатор писав, що у Житомирі депутат «ОПЗЖ» «Привітав» з 9 травня білбордами з перевернутим прапором України і нацистськими солдатами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.