Екс-голову НБУ Шевченка, якого подали у міжнародний розшук, знайшли у Відні

Читать на русском

Поки що не правоохоронці, а журналісти

Читать на русском
Екс-голову НБУ Шевченка, якого подали у міжнародний розшук, знайшли у Відні
Стоп-кадр з розслідування УП

Поки що не правоохоронці, а журналісти

Колишній голова Національного банку Кирило Шевченко, якого оголосили в розшук, наразі мешкає у столиці Австрії Відні. Про це йдеться у розслідувані “Української правди” "Батальйон Відень 2. Втікачі, родичі, депутати, міністри".

 

Журналіст Михайло Ткач разом зі знімальною групою спостерігав за переміщеннями Шевченка у Відні. Єкс-голову НБУ помітили у компанії екс-заступника міністра юстиції Дениса Чернишова, якого також оголошено у розшук.

Журналісти дізналися, що в будинку, де живе Шевченко, на першому поверсі є власний спа-салон, великий басейн, а також фітнес-центр. Як зазначається у розслідуванні, Шевченко багато часу проводить вдома. 

"Протягом декількох днів ми під'їжджаємо за цією ж адресою, але колишнього можновладця більше не вдається помітити. Натомість на третьому поверсі будинка іноді горить світло", - говориться у розслідуванні.

Відставка з НБУ

4 жовтня 2022 року керівник Національного банку України Кирило Шевченко повідомив, що йде у відставку. Він пояснив, що таке рішення він ухвалив через проблеми зі здоров’ям. Перед цим між НБУ та Міністерством фінансів точилася публічна дискусія навколо обсягів "друку" гривні. У регуляторі наполягали на тому, аби обсяги емісії зменшувалися, аби це не створювало загрози для розгортання інфляції. Для цього там переконували Мінфін підвищити ставки за облігаціями уряду. 

Розмови про можливу відставку голови НБУ розпочалися в середині літа 2021 року. Тоді із НБУ звільнили 30% топ-менеджерів. Кирило Шевченко називав цю хвилю звільнень із НБУ "спробою чинити політичний тиск" на регулятора.

Чому Шевченка подали у розшук

24 жовтня Колишнього голову Національного банку Кирила Шевченка розшукує Національне антикорупційне бюро (НАБУ). Він фігурує у справі про розкрадання понад 206 мільйонів гривень "Укргазбанку". Епізоди стосуються періоду його перебування на посаді голови правління цього банку. 9 листопада його та ще двох екс-посадовців “Укргазбанку” оголосили в міжнародний розшук.

За даними НАБУ, керівництво "Укргазбанку", володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори банківського обслуговування, використали її для розкрадання грошей. Для цього вони забезпечили укладення фіктивних договорів із фізичними та юридичними особами, які нібито будучи "агентами" банку залучили до нього великих клієнтів. За такі "послуги" банк щомісячно незаконно виплачував "винагороду" цим особам. Впродовж 2014-2020 років за цією схемою 52 фіктивним агентам безпідставно перераховано грошові кошти державного банку в сумі понад 206 мільйонів гривень.

У вказаному кримінальному провадженні про підозру повідомлено 5 основним фігурантам даного злочину, серед яких ексголова Національного банку України, колишні та чинні високопосадовці банківських установ. Дії учасників організованої групи кваліфіковано за ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191; ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України.

Про те, як Шевченко виїхав з України, та як коментував ці події, Інформатор писав тут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.