Заступник голови регулятора також розповів про перспективи співпраці України з МВФ
Заступник глави Національного банку України розповів журналістам про стан української економіки через локдаун, його вплив на ВВП країни. Мова пішла і про співпрацю України з Міжнародним валютним фондом.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на сайт НБУ і пряму мову заступника глави Нацбанку Юрія Гелетея.
Всі розуміють важливість продовження співпраці з МВФ, і всі розуміють, що для продовження співпраці з МВФ треба показати конкретні досягнення (зараз з МВФ обговорюються критерії до осіб, які можуть ставати членами Ради НБУ - прим. ред.)
Основні питання, на яких зараз фокусується МВФ, - це перш за все антикорупційна складова: Національне антикорупційне бюро України, Національне агентство з попередження корупції та Вища рада правосуддя. Це напрацювання відповідних законодавчих змін, їх узгодження з колегами з МВФ і прийняття у Верховній раді.
Коли ми оцінюємо фактор карантину, потрібно враховувати два аспекти. Перший - карантинні заходи діють на економіку неоднорідно і майже не впливають на такі галузі економіки, як промисловість і сільське господарство, але істотно впливають на сектор послуг, транспорт. Другий - економіка в значній мірі адаптувалася до карантинних заходів,навіть в секторі послуг бачимо, що ресторани і кафе змінили свій формат і працюють "на винос".
Сподіваємося, що від поточного локдауну не буде такого руйнівного впливу, як у другому кварталі 2020 року. У минулому році локдаун був запроваджений по всій території України, поточний, сподіваємося, буде обмеженим. Дай Бог, щоб наші люди залишалися здоровими і відповідально ставилися до свого здоров'я.
Наразі ми очікуємо, що локдаун в березні надасть досить незначний вплив на ВВП, менше, ніж в січні. Розглядаємо кілька сценаріїв карантинних рішень:від пом'якшення карантину вже у квітні до застосування максимально жорстких обмежень протягом усього другого кварталу. Виходячи з цього, вплив локдауну на річний ВВП може вимірюватися від 0,1 процентного пункту до більш одного процентного пункту. Остаточна оцінка буде залежати від фактичних параметрів.
Зараз ми бачимо, що умови торгівлі для України в першому кварталі є кращими, ніж очікувалося. Ми зі свого боку очікуємо, що ціни на товари, що переважають в українському експорті, будуть поступово знижуватися, але залишаться високими, в той час як ціни на енергоносії будуть відносно стабільними.
Додатковий фактор - існує ймовірність кращого врожаю, оскільки метеорологічні умови були сприятливими взимку, а також була збільшена площа посівів під озимі культури.
Раніше Інформатор повідомляв, що система електронних платежів НБУ перейшла на розширений регламент роботи.
Також повідомлялося, Україна попросила МВФ почати роботу місії в онлайн-режимі.
Крім того, в Києві розширили перелік пільг для бізнесу через локдаун.