Олександр Федієнко повідомив, що інформація щодо ухвалення економічного бронювання не відповідає дійсності
Вдень 4 жовтня народний депутат Ярослав Железняк поширив інформацію про те, що Україна затвердила економічне бронювання і розглядаються три ключові моделі, за якими працівників підприємств звільнятимуть від мобілізації. Цю заяву згодом цього ж дня спростував експерт і нардеп Олександр Федієнко. Він пояснив, що дана інформація не відповідає дійсності й нічого подібного Кабмін не приймав. Окремо Федієнко порадив Железняку відвідати танковий завод, щоб краще розібратися з доцільністю гасел про критичну важливість працівника, а не оборонного підприємства.
Про те, що економічне бронювання досі не затвердили, експерт і нардеп Олександр Федієнко повідомив на своїй сторінці у Telegram. Він підкреслив, що поширена Ярославом Железняком інформація не відповідає дійсності, а також порадив нардепу хоч раз з'їздити на оборонне підприємство особисто, а не просто навідуватись до офісів великих компаній. Таким чином, на його думку, варто переглянути доцільність гасел про важливість бронювання критично важливих фахівців, а не підприємств.
"Друзі, це не відповідає дійсності. Я розумію пана Железняка який лобіює цю історію під гаслами, "критичність людини, а не підприємства". Але можливо колезі треба їздити не тільки до топкомпаній, а як варіант на бронетанкові заводи. Хай там пояснить свою філософію", - пояснив свою позицію Федієнко.
Він також додав, що Кабмін 4 жовтня не прийняв економічного бронювання. За словами Федієнка, на засіданні податкового комітету ВРУ, про це "щось казав" заступник міністра економіки, але Железняк поширив інформацію викривлено.
"Кабмін нічого не приймав. Сьогодні (4 жовтня - ред.) на засіданні податкового комітету ВРУ, про це щось казав заступник міністра економіки. Далі колега її ретранслював трохи викривлено", - резюмував Федієнко.
Нардеп Ярослав Железняк 4 жовтня повідомив, що Рада прийняла економічне бронювання. За основу розглядаються три його варіанти. При цьому він додав, що остаточне рішення має ухвалити вище політичне керівництво України вже невдовзі. Железняк уточнив, що економічне бронювання ґрунтуватиметься на принципі про те, що важливим буде саме працівник підприємства, а не саме підприємство. При цьому надаватимуть бронювання на рік, а от зарплату слід буде підтверджувати щомісяця.
Наприкінці серпня 2024 року голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха презентував законодавчі ініціативи, що стосуються впровадження економічного бронювання. Тоді у в розробці були три основні концепції: перша передбачає сплату спеціального збору за бронювання працівників; друга – бронювання на основі заробітної плати; третя – змішана модель бронювання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.