«Треба реально захищати свою державу, а не ховатися від ТЦК чи чогось подібного. В іншому випадку прийдуть інші ТЦК — російські, й це зараз відбувається на окупованих територія України. А там все відбувається повним ходом, повірте мені»
У пісні багато простих, знайомих станів — коли ніби все ще поруч, але вже не разом. Вона про ті моменти, коли зв’язок між людьми стихає не через скандал, а через мовчання, яке стало звичним. Артистка зізнається, що це не пісня про розрив із претензією — це про усвідомлення, що двоє більше не дивляться в один бік.
Відповідні підрахунки здійснили в Мінприроди
Перший заступник голови Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Гречаник повідомив, що росія вже нашкодила українському довкіллю на суму 2 трильйони гривень. Нові факти додаткових збитків фіксуються щодня. Гречаник зазначив, що росія повинна буде заплатити за кожне знищене дерево в нашій країні.
Про це повідомили в пресслужбі Харківської ОВА. Чиновник взяв участь у виїзному засіданні Комітету ВР з питань екологічної політики та природокористування. Фіксація злочинів росії проти природи проводиться щодня, і сума постійно збільшується, оскільки рф продовжує обстріли нашої території.
«Ми рахуємо кожне знищене дерево. І кожну гривню, яку нам заплатить РФ за вчинене», – зазначив Руслан Гречаник.
Загалом, підрахунки є доволі приблизними. Сума в понад 2 трильйони гривень – це лише попередній підрахунок. У підсумку ситуація може виявитися значно гіршою. Також не варто забувати, що провести підрахунок неможливо на частині територій через окупацію.
«Це і засмічення земель, і забруднення повітря, спалені ліси, зруйновані об'єкти. Росія провокує кліматичну кризу, ядерну — через ситуацію із ЗАЕС, гуманітарну», – розповів про методи підрахунку Гречаник.
Ще в грудні 2022 року було зафіксовано понад 2 200 випадків злочинів проти довкілля України. Усі вони сталися через агресію росії. Тоді збитки від ворожої діяльності оцінювалися в 1,35 трлн гривень. Зазначалося, що навіть тоді на відновлення навколишнього середовища потребувалися десятиліття.
Тільки на півдні України з початку війни збитки оцінюють у 82 мільярди гривень. Найбільше там постраждали водні ресурси. Збитки в цій сфері оцінили в 39,9 млрд гривень. Особливу увагу звернули на те, що 16 жовтня 2022 року у Миколаєві росіяни пошкодили ємності ТОВ «Евері» з рослинною олією, що забруднила акваторію Бузького лиману.
Нагадаємо, про сильний вітер і дощ з мокрим снігом: прогноз погоди на 11 березня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.