Group 13 знищила пускові установки і антену керування БПЛА в Криму на початку серпня
Оператори спецпідрозділу ГУР МО України "Group 13" на початку серпня уразили в тимчасово окупованому Криму дві пускові установки зенітного ракетного комплексу С-400 "Тріумф" та антену керування БПЛА "Оріон". За попередніми оцінками, втрати окупантів від нової атаки можуть сягати десятків мільйонів доларів.
Про уражені цілі повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України у своєму Telegram-каналі. За даними відомства, для удару по високовартісних цілях розвідники застосували багатоцільові морські платформи Magura, які виступили носіями FPV-дронів.
Уражені С-400 "Тріумф" вважаються одним із ключових елементів протиповітряної оборони окупантів на півострові, а знищена антена керування БПЛА "Оріон" забезпечувала розвідувальні польоти ворожих безпілотників. У ГУР зазначили, що операція спецпідрозділу "Group 13" триває, і пообіцяли нові результати.
Заступник начальника ГУР МО України генерал-майор Вадим Скібіцький заявив, що держава-агресор росія вбачає загрозу у виробництві української далекобійної зброї, тому прискіпливо веде розвідку об'єктів оборонно-промислового комплексу України.
"Противник вбачає серйозну загрозу і дуже прискіпливо веде розвідку за такими двома напрямками нашого ОПК. Перший - це наша балістика: вони намагаються не допустити нашого виходу на серійне виробництво цього озброєння. Другий - усе, що пов'язано з БПЛА та FPV-дронами. Адже наші middle- та deepstrike реально дають результати - і щодо нафтопереробки ворога, і щодо логістичної системи рф, по Wildberries, а це, своєю чергою, має сильний вплив і на їхню банківську систему, і на можливість москви вести війну", - сказав Вадим Скібіцький.
За словами розвідника, окупанти паралельно намагаються уражати цивільну інфраструктуру України, щоб сіяти паніку та дестабілізувати ситуацію в країні. Крім того, кожен успішний удар росіяни намагаються перетворити на інформаційний привід проти української влади.
Раніше Інформатор повідомляв, що морські дрони Magura уразили ключові радіолокаційні системи росії у Криму. ГУР тоді показало ексклюзивні кадри удару морських дронів по ворожих об'єктах на півострові. Також ми писали, що спецпідрозділ ГУР спалив у Криму одну з найдорожчих станцій РЕБ окупантів, знищивши рідкісний комплекс, втрата якого суттєво вдарила по можливостях ворожої радіоелектронної боротьби.