Два блогери "засвітили" позиції ЗСУ у соцмережах: яке покарання їм загрожує

Читать на русском

Один із затриманих проживає у Запоріжжі та управляє власним Телеграм-каналом, інший опублікував заборонене відео у Фейсбуці

Читать на русском
Блогер, СБУ
Наразі триває розслідування. Зловмисникам загрожує до восьми років за ґратами

Один із затриманих проживає у Запоріжжі та управляє власним Телеграм-каналом, інший опублікував заборонене відео у Фейсбуці

Служба безпеки України заарештувала двох осіб, які публікували у соцмережах інформацію про розташування та переміщення військових об'єктів Збройних Сил України. Один з них проживає у Запоріжжі. Він адміністратором власного Телеграм-каналу з майже 140 тисячами підписників. Другий фігурант, житель Вінниччини, зафільмував політ бойового гелікоптера Збройних Сил України й розмістив відео з вказівкою на геолокацію у соціальній мережі Facebook.

Як повідомляє СБУ, обом зловмисникам повідомлено про підозру у несанкціонованому розголошенні конфіденційної військової інформації.

Чоловік із Запоріжжя для популяризації свого інформаційного ресурсу чоловік опублікував відео, на якому було зафіксовано розташування вогневої позиції Збройних Сил України в Куп'янському районі Харківщини. Також він розмістив на своєму Телеграм-каналі відеозаписи, де були видно оборонні лінії українських військ у районі Роботиного на Запоріжжі, а також трансляцію переміщення бронетехніки й артсистем в одному з регіонів України.

Співробітники СБУ затримали цього блогера на гарячому, коли він готувався опублікувати нову "порцію" забороненого контенту в мережі.

Інший фігурант, за інформацією Офісу генпрокурора, зі Жмеринки. Наприкінці квітня 2024 року він перебував на Хмельниччині, де зареєстрував на своєму телефоні переміщення військового гелікоптера у районі близькому до аеродрому. Він зняв відеоряд та надав коментар до нього, розповівши про точне місце зйомки.

Пізніше він спробував поширити цей відеоматеріал через місцеві Телеграм-канали для збільшення популярності своєї сторінки в Інтернеті.

Два блогери "засвітили" позиції ЗСУ у соцмережах: що їм загрожує 1

На основі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили про підозру обом затриманим за ч. 1 та ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про переміщення зброї в Україну, рух або розташування Збройних Сил України за можливості їх ідентифікації на місцевості).

Два блогери "засвітили" позиції ЗСУ у соцмережах: що їм загрожує 2

Яку інформацію не можна публікувати про ЗСУ

Згідно з чинним законодавством України, існує кілька категорій інформації, які не підлягають розголошенню через їх потенційну шкідливість для національної безпеки та оборони країни:

  • Військові, техніка, позиції ЗСУ, блокпости: Згідно зі статтею 114-2 Кримінального кодексу України, розповсюдження будь-якої інформації щодо військовослужбовців, озброєння, боєприпасів та місць їх розташування є забороненим. Це включає фотографії чи описи військових частин, пунктів оборони, укріплень та інших об'єктів, пов'язаних з обороною.
  • Інформація про надання або перевезення зброї для ЗСУ: Ця інформація є конфіденційною і не може бути розголошена, якщо вона не була офіційно оприлюднена українськими військовими чи спеціальними службами.
  • Дані про звільнену від окупаційних військ територію: Ці дані також є конфіденційними до офіційного оголошення. Розголошення такої інформації може негативно вплинути на бойові дії та безпеку на звільнених територіях.
  • Координати, адреси, фото з прив'язкою до місцевості: Не варто публікувати будь-які фотографії, де є видимі адресні таблички, номери будинків, відомі супермаркети, станції метро та інші локаційні ознаки.

Відповідальність за такі дії визначається статтею 114-2 Кримінального кодексу України:

  • Позбавлення волі від 5 до 8 років: Таке покарання передбачене за розповсюдження будь-якої інформації щодо військових, озброєння, боєприпасів, місць розташування військових частин та об'єктів оборони, яка може ускладнити виконання бойових завдань чи заподіювати шкоду національній безпеці.
  • Від 8 до 12 років позбавлення волі: Це застосовується у випадках, коли порушення призвело до тяжких наслідків, таких як загибель людей (включаючи військовослужбовців), знищення військової техніки чи інших важливих об'єктів.

Нагадаємо, раніше підозру отримав чоловік, який використовував Telegram, щоб коригувати удари окупантів по Миколаєву. Також повідомлялося, що СБУ вручила підозру відомому блогеру-пропагандисту з Києва.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.