"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
Дунай — Чорне море привели у відповідність проєкту щодо облаштування суднового ходу
У суботу, 16 грудня, українська та румунська сторона досягли успіху у врегулюванні державної суперечки. Справа стосувалась облаштування Україною глибоководного суднового ходу Дунай — Чорне море. Вона тривала майже 20 років.
Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець у Facebook. За словами міністра, українська сторона пройшла довгий процес для цього рішення.
"Україна дотримується своїх євроінтеграційних зобов'язань за Конвенцією Еспо. На полях 9-ї Наради Сторін Конвенції Еспо 20-річний спор з Румунією з виконання її вимог при будівництві каналу «Дунай-Чорне море»", - написав міністр.
За його словами, судновий хід Дунай — Чорне море привели у відповідність проєкту щодо облаштування суднового ходу. Стрілець наголосив, що Україні не байдуже на добросусідські відносини та дотримання норм міжнародного права. Влада і надалі хоче і може шукати спільну мову та виправляти помилки минулого, додав міністр.
Суперечку каналу Дунай — Чорне море триває з 2004 року. Відомо, що Україна запустила в експериментальному режимі плавання каналом. Однак у січні 2005 року на основі Конвенції Еспо була створена комісія, яка мала реагувати на можливі наслідки транскордонних впливів під час реалізації та використання каналу за призначенням.
На цьому тижні Дунайська комісія вирішила позбавити росію права членства. Це сталося через обстріли ракетами та дронами по Нижньому Дунаю в Україні. Рішення ухвалили на 100-му ювілейному засіданні.
Зазначається, що держава-терорист має вийти з організації до 29 лютого 2024 року. Якщо цього не станеться, члени комісії не визнаватимуть свої зобовʼязання перед рф за Белградською конвенцією про режим судноплавства на Дунаї.
Крім того, ґрунтується воно на рішенні Комісії, яке прийняли 17 березня 2022 року. Там постановили відхилити російські повноваження, заборонити росіянам участь у всіх зустрічах та виключити їх зі складу секретаріату Комісії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.