Дружина Порошенка намагається врятувати майно від конфіскації у справі торгівлі її чоловіка з ЛДНР, - ЗМІ

Після невдачі в апеляції через пропуск термінів оскарження, Марина Порошенко звернулась до Верховного суду

Дружина Порошенка намагається врятувати майно від конфіскації у справі торгівлі її чоловіка з ЛДНР, - ЗМІ

Дружина підозрюваного у державній зраді Петра Порошенка Марина намагається зняти арешт з десятка компаній та елітної нерухомості чоловіка-олігарха, щоб врятувати його майно. Про це пише видання «Главком», повідомляючи про оскарження в судах Мариною Порошенко арешту майна та компаній лідера «Євросолідарності».

«Депутатка Київради, Марина Порошенко оскаржила арешт майна свого чоловіка, накладений у рамках «вугільної» справи, за якою Петру Порошенку висунуті звинувачення за тяжкими статтями «Державна зрада» і «сприяння у створенні терористичної організації». Колишня перша леді вже дійшла у своїй боротьбі за статки до Верховного суду. Ключовий аргумент дружини колишнього президента: майно, яке опинилося під арештом на початку січня 2022-го, «набуто під час шлюбу з Петром Порошенком, а отже, апелянтка є також власником майна», - пише Главком.

Після невдачі в апеляції через пропуск термінів оскарження, Марина Порошенко звернулась до Верховного суду, засідання якого заплановано на 10 червня 2025 року. Журналісти наводять перелік арештованого майна та активів Петра Порошенка у рамках «вугільної» справи, за які бореться його дружина.

Дружина Порошенка намагається врятувати майно від конфіскації у справі торгівлі її чоловіка з ЛДНР, - ЗМІ 1

«Квартира загальною площею 134,06 кв. м у Києві; житловий будинок з трьома альтанками, котельнею, двома гаражами, будинком охорони загальною площею 1331,7 кв. м у Козині під Києвом; дві земельні ділянки загальною площею 3,8 га; частки в інвестиційному фонді «Прайм Ессетс Кепітал», ПрАТ «Київський завод експериментальних конструкцій», страховій компанії «Країна», «Міжнародному інвестиційному банку» та ще десятках компаній; 42 картини тощо», - пише Главком.

Як відомо, Порошенко обвинувачується за статтями 111 ККУ (державна зрада) та статті 258-3 ККУ (створення терористичної групи чи організації та сприяння їм). За версією слідства, за часи президентства Порошенка, він, Медведчук, Кузяра і Демчишин організували купівлю вугілля на державних шахтах, які перебували під контролем російських найманців та терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР». Порошенко виконував координаційну роль, у тому числі впливав на кадрові питання у вищих ешелонах влади. Крім цього, він створював передумови, аби повернутися до постачань вугілля з Донбасу, який вже був окупований, замість поставок альтернативного вугілля із закордону.

Дружина Порошенка намагається врятувати майно від конфіскації у справі торгівлі її чоловіка з ЛДНР, - ЗМІ 2

Загалом Україна заплатила на рахунки захопленими терористами «Луганськвугілля» та «Шахти імені Кисельова» 205,3 млн грн. Ще понад 3,16 млрд грн сплачено готівкою. Таким чином: Порошенко, Медведчук, Демчишин і Кузяра та інші невстановлені слідством особи «умисними діями здійснили сприяння діяльності терористичних організацій «Л/ДНР»…, поставивши енергетичну сферу України в залежність від Росії та терористичних організацій «Л/ДНР», чим підірвали економічну безпеку держави, позбавивши її можливостей для диверсифікації джерел постачання енергетичних ресурсів», - йдеться у матеріалах ДБР.

Як повідомлялось раніше, триває національний збір підписів за накладення санкцій проти Петра Порошенка за те, що «є співзасновником проросійської Партії регіонів (разом з Азаровим); сприяв розбудові РПЦ в Україні (багаторічний спонсор та паламар УПЦ МП);  забезпечував українське громадянство російським олігархам (Новинський); в уряді Азарова-Януковича лобіював Харківські угоди (ЧФ в Криму); фінансував терористів, купуючи вугілля з ОРДЛО (Роттердам +); торгував у війну з росією (Липецька фабрика, Богдан в рф тощо); разом з Медведчуком та росіянами вкрали нафтопровід у держави; підозрюваний за статтею держзрада».

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube