Дрова для містян – для чого потрібні, де купити і як зберігати

Читать на русском

Теоретично можливо встановити "буржуйки" у підвалах багатоповерхівок

Читать на русском
Дрова для містян – для чого потрібні, де купити і як зберігати
Розповідаємо, де і як зберігат дрова, якщо іншого вибору немає

Теоретично можливо встановити "буржуйки" у підвалах багатоповерхівок

Дрова в умовах міста потрібні для обігріву приватних будинків, укриттів та пунктів обігріву. Покупати їх для обігріву квартир, наприклад, найпростішими «буржуйками», навряд хто буде. Бо ставити «буржуйки» у квартирах заборонено. Втім, прогнозуючи відсутність опалення в квартирах, можна встановити "буржуйки" у підвалах багатоквартирних будинків. Як це зробити, де для них брати дрова і як їх зберігати?

Де можна встановити "буржуйки" 

У багатьох українців виникла ідея, що вони у крайньому разі зможуть встановити у себе вдома металеву піч - "буржуйку" та грітися за її допомогою.

Проте, як зазначають експерти, такий варіант пережити зиму можна використати лише для приватних будинків і за умови правильного облаштування димоходів для котлів та пічок на твердому паливі.

Хоча теоретично можливо встановити "буржуйки" у підвалах багатоквартирних будинків. Але навіть в підвалі треба знайти для «буржуйки» безпечне місце, зазвичай біля вікна, щоб можна було вивести трубу, через яку виходитимуть продукти згоряння. Варто знайти таке місце, де ця піч не перешкоджатиме евакуації людей у випадку потреби. В приміщенні має бути вогнегасник і детектор чадного газу, який моніторитиме якість і склад повітря, подаватиме звуковий сигнал через появу в ньому чадного газу.

Є різні бачення того, чи потрібна «буржуйка» в підвалі будинку, чи треба її встановлювати. Наприклад, у Львові вважають, що треба. Якщо не буде ні газу, ні електроенергії, а треба буде якось грітися, місто пропонує ОСББ і компаніям-управителям купити по дві-три «буржуйки» на будинок і за правилами ДСНС поставити їх в укритті.

Де для них купити дрова

В Україні запущено державний онлайн-магазин дров «ДроваЄ». Через нього можна замовляти дрова безпосередньо у державних лісгоспів. Авторизуватись у додатку «ДроваЄ» можна через ДІЯ або банк-ID. На опалювальний сезон одна фізособа може замовити не більше 15 м3 дров.

Є послуга доставки, проте вона доступна далеко не у кожному лісгоспі. Наприклад, якщо замовляти дрова з доставкою на лівий берег Києва, найближчий лісгосп, що пропонує послугу транспортування до клієнта знаходиться за 350 км. В той же час «Бориспільське лісове господарство» чи «Київське лісове господарство» за 15-17 км пропонують лише не колоті дрова на умовах самовивозу за 680 грн/м3 та 1140 грн/ м3 відповідно. 

Паливні дрова українці можуть придбати і у найближчому лісництві. Процедуру купівлі паливних дров для населення максимально спростили. Інформацію повідомили на фейсбук сторінці Державного агенства лісових ресурсів України. 

Що потрібно зробити:

  1. Звернутися до лісництва та написати відповідну заяву;
  2. Отримати рахунок на оплату;
  3. Здійснити оплату через термінал у лісництві. Також можна це зробити у будь-якому відділенні банку або через онлайн-банкінг;
  4. Після оплати вирішити організаційні питання щодо доставки дров. За потреби вартість автопослуг сплачується окремо.
  5. Контакти лісництв можна знайти на сайтах лісогосподарських підприємств.

Як і де зберігати дрова

Перше, що потрібно запам’ятати, вологі дрова – це погане паливо. Їх важко розпалювати, в них погіршується тепловіддача, а ще вони починають виділяти більше сажі і забруднювати димохід.

Вологими можуть стати навіть дрова, які ви придбали сухими, у ідеальному стані. Вся справа в умовах зберігання і підготовці до нього.

Зваліть дрова до купи

Не складайте щойно куплені дрова охайними штабелями, спочатку зваліть їх в купу і залиште на відкритому майданчику на кілька тижнів.

Це дозволить повітрю краще циркулювати і дасть деревині просохнути. Однак не кладіть дрова просто на землю, оскільки від довгого лежання на ній вони вбирають додаткову вологу.

Найкраще – це спеціальний фундамент з поперечних балок, піддону або цегли.

Куди покласти дрова?

Найкраще місце для зберігання дров – це гараж або сарай, чи інше закрите приміщення. Однак воно обов’язково має регулярно провітрюватися.

Без провітрювання поліна наберуться вологи і згниють. Якщо ви вирішили зберігати дрова на вулиці, то краще робити це в спеціально облаштованій дровітні з навісом.

Навіс має бути обов’язковою складовою, краще побудувати його уздовж паркану або стіни, які слугуватимуть задньою стінкою. А от передню стінку не потрібно будувати і варто залишити відкритою.

Як краще складати дрова?

Складіть полінця перпендикулярно, так вони займатимуть більше місця, однак краще просохнуть і обдуватимуться повітрям.

З приходом холодів питання обігріву житла постало перед українцями в повний зріст. Особливо там, де відсутнє централізоване опалення або його подача надовго відключається. Про електрообігрівачі наші громадяни знають, здається, вже майже все. Але ж як зігрітися в разі тривалої відсутності електроенергії? Інформатор розповідає про те, які засоби обігріву осель існують на такі випадки.

Тетяна Самойлова

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.