Дрони атакували російський аеродром Моздок, де є Ту-22М3: що відомо про наслідки

Окупанти стверджують, що нібито знову "все збили"

літак Ту-22, дрон, пожежа
Удар по летовищу Моздок: офіційної інформації немає, в соцмережах постять наслідки пожежі

Вранці 30 липня дрони атакували аеродром Моздок у Північній Осетії (РФ), з якого злітають літаки, що здійснюють удари по Україні. У соцмережах з'явилися відео, де у небі видно сліди від пуску ракет ППО. Влучань нібито не було, стверджує російська влада.

Про спробу атаки на військовий аеродром Моздок писало, зокрема, російське видання Astra. Попередньо, руйнувань та жертв немає, додали там. Також про атаку повідомив глава Республіки Північна Осетія Сергій Меняйло. Він стверджує, що атаку було відбито, нібито знищено два дрони.

Дрони атакували російський аеродром Моздок, де є Ту-22М3: що відомо про наслідки 1

За даними радника мера тимчасово окупованого Маріуполя Донецької області Петра Андрющенка аеродром Моздок 30 липня о 7:20 ранку було атаковано українськими далекобійними дронами.

"Окупанти повідомляють, що "все збили", але виникли пожежі в полях. Дивно, що інформації обмаль з обох сторін. Проте, дійсно щось відбувалось та навіть якщо атака була без ураження - все одно це позитивний результат. Який рано чи пізно дасть свої плоди. Просто знайте, що таке відбувалось", - написав він.

Дрони атакували російський аеродром Моздок, де є Ту-22М3: що відомо про наслідки 2

Нагадаємо, що з аеродрому Моздок злітають переважно винищувачі МіГ-31К та Ту-22М3, що здійснюють ракетні обстріли території України. Українські військові, спецслужби чи розвідка поки не коментували атаку на військовий аеродром у Моздоку 30 липня.

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/3037

На рахунку України вже дві атаки на Моздок за літо

Вперше за останні два місяці українські БПЛА завітали на аеродром Моздок 8 червня. За даними ЗМІ, атаку була спецоперацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Українські безпілотники подолали разючу відстань у понад тисячу кілометрів. При цьому російські системи ППО та РЕБ не завадили влучанню у ціль. Місцева влада Північної Осетії у червні також приховувала наслідки атаки, заявляючи, що нібито дрон був збитий під час спроби наблизитися до об'єкта.

На рахунку України кілька успішних атак по аеродромах

Внаслідок удару безпілотниками у серпні 2023 року по військовому аеродрому в Сільцях Новгородської області Росії та Шайківці Калузької області РФ було знищено два стратегічних бомбардувальники Ту-22М3 військово-космічних сил Росії. Про це писала "Українська правда" з посиланням на власне джерело у розвідці.

ГУР пізніше розкрило деталі операції та писало про один знищений та два пошкоджених Ту-22М3 (однак у Сільцях та Шайківці могли бути дві різні спецоперації). Щоб знищити російські бомбардувальники, українські розвідники подолали пішки понад 600 кілометрів територією противника, а командир групи загинув під час прориву назад до України, прикриваючи товаришів.

Після успішних атак України по аеродромах у Сольцях, Шайківці та Енгельсі Саратовської області Росія перебазувала частину літаків звідти на авіабазу Оленья як найвіддаленішу від України. Але, дрони ГУР почали відвідувати її, та 27 липня 2024 року тут було уражено ворожий дальній стратегічний бомбардувальник-ракетоносій ТУ-22М3.

Крім того, Україна постійно та успішно б'є по аеродромах, де базується тактична авіація РФ. Остання відома атака зафіксована у тимчасово окупованому Криму, де 26 липня під час удару по аеродрому Саки в Новофедорівці ЗСУ могли знищити винищувач Су-30СМ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube