Допомога ЗСУ в обмін на нюдси: як жартівливий пост переріс у проєкт "Теронліфанс" та допоміг зібрати 12 мільйонів

Читать на русском

Розповідаємо про те, хто такі "Теронліфанс" і як вони допомагають нашим хлопцям із ЗСУ

Читать на русском
Допомога ЗСУ в обмін на нюдси: як жартівливий пост переріс у проєкт "Теронліфанс" та допоміг зібрати 12 мільйонів

Розповідаємо про те, хто такі "Теронліфанс" і як вони допомагають нашим хлопцям із ЗСУ

Ви точно знаєте про існування сайту OnlyFans, а також хто і як там монетизує свій контент. Приділяти окрему увагу йому не будемо (на випадок, якщо ви справді зіткнулися з цією назвою вперше – вам допоможе Google), тому що мова піде зовсім про інше. Про те, як, по суті, жартівливий пост у Twitter став початком масштабного проєкту волонтерів, які допомагають бійцям ЗСУ, поки вони стоять на варті України.

Захцянка бункерного карлика стерти Україну з лиця землі обернулася для нього, його армії та всіх росіян справжнім пеклом. Українська нація не самознищилася, як передбачала його хвора свідомість, а згуртувалась і системними кроками фактично поставила хрест на "авторитеті" росії. Кожен українець зараз робить все для того, щоб допомогти нашій армії викинути рашистів геть з нашої країни, — волонтерить, вступає до лав ТрО, патрулює, перевозить, евакуює, готує, шиє і врешті-решт працює, незважаючи на обстріли, допомагаючи економіці "стати на ноги".

Серед них – дівчата з руху "Теронліфанс", ідея створення якого прийшла випадково. За весь час волонтерства їм вдалося зібрати понад 12 мільйонів гривень для хлопців із ЗСУ. Інформатор поспілкувався з однією з волонтерок - Катериною, яка розповіла, як жартівливий твіт став початком масштабного проєкту, здатний покрити левову частку потреб нашої армії.

Курманова Катерина (@santa.luna)
Катерина (@santa.luna)

"Все почалося з того, що Настя, дівчинка з Білорусі, коли почалося вторгнення росії на територію України, будучи у відпустці у Загребі, намагалася вивезти з Харкова свого друга. Вона шукала йому машину до Twitter, щоб відвезти до безпечнішого місця. Проте, незважаючи на досить велику аудиторію, яку вона зібрала завдяки відеоіграм, всі робили репости, коментували, але машина не знаходилася. Жартома вона відчайдушно прокоментувала, мовляв, "той, хто знайде машину - отримає від мене нюдс". Машина знайшлася за 5 хвилин"

Дівчата почали жартувати про "Теронліфанс" (гра слів ТрО (тероборона) та відомого сервісу Onlyfans), а потім задумалися: "Це ж можливість допомогти багатьом, то чому б не попросити підписників донатити на потреби ЗСУ або у фонд "Повернись живим", а натомість не висилати їм нюдс?". Через кілька годин після цієї розмови з'явився логотип, після – створено пости. За кілька днів проєкт набув неймовірних масштабів, а загальна сума зібраних грошей перевищила мільйон.

Сам рух не має нічого спільного з уже згаданим сайтом, хоча деякі з волонтерів там зареєстровані. Весь двіж - у Twitter. Схема роботи проста: дівчата роблять пости з хештегом #теронліфанс, за яким їх знаходять хлопці та донатять на благо України.

"Я їм надсилаю перевірені джерела, куди можна відправити гроші. На вибір: ВСУ, ТРО або на потреби волонтерам. І прошу, щоб відправили чек з оплатою, щоб була дата і час, бо були такі, які дурили. Один скрін – одне фото. Ми все це ретельно перевіряємо. І щоб хлопець не відправив один і той же скрін переказу всім дівчаткам за "хтивки" (оголені або напівоголені фотографії, - прим. ред.) ми придумали свій код. У кожної своя цифра. У мене це 69, таким чином наприкінці донату має бути цифра тій дівчині, якій написав хлопець"

Зараз у лавах "Теронліфанс" понад 90 людей, серед яких також є хлопці, моделі та просто дівчата, які хочуть допомогти. За весь час волонтерства їм вдалося зібрати 12 млн 996 тис. 226 гривень. Суми "капають" різні - як каже Катерина, найбільший її донат становив 50 тисяч гривень, найменший - 100.

Знаючи ту касту людей, які вважають ідею "аморальною" і прирівнюють до поширення порнографії, постало питання - як часто на адресу дівчат "летить" подібна критика.

"Взагалі таких небагато. Наші українські хлопці дуже ввічливі і навпаки говорять приємні слова підтримки, дякують за таку ініціативу. Але, на жаль, є й ті, які не розуміють мету "Теронліфанса", обманюють з переказом грошей і просять дуже відверті фото або відео - таких ми називаємо "Чмоня", бо, будучи українцем, не гідно так робити. Таких ми одразу кидаємо до чорного списку".

Фотографії дівчата надсилають ті, які хочуть вони. Хтось робить легке ню без вульгарності, хтось вигадує сюжет. До речі, не завжди за "донат" чекають на фотографію - досить часто хлопці відправляють гроші просто, щоб допомогти армії.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.