Долар здорожчав, а євро просіло - НБУ встановив курс валют на п'ятницю, 13 вересня

Як змінився курс валют в Україні станом на 13 вересня 2024 року

Курс валют
Курс основних валют, встановлений Національним банком України на п'ятницю, 13 вересня 2024 року

Національний банк України встановив офіційний курс валют на п'ятницю, 13 вересня. Долар виріс у ціні на 9 копійки, євро навпаки подешевшало. Відповідні дані опубліковані на сайті НБУ.

За даними регулятора, долар займає позицію з показником 41,27 гривні. Це на 9 копійок більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас євро, згідно з офіційним курсом, становить 45,45 гривні. Він впав у ціні на 4 копійки.

Курс валют на 14 вересня:

  • Долар - 41,27 гривні;
  • Євро - 45,45 гривні;
  • Польський злотий - 10,57 гривні;
  • Швейцарський франк - 48,33 гривні;
  • Юань - 5,79 гривні.

Варто враховувати, що в пунктах обміну валют ціни можуть відрізнятися від офіційного курсу регулятора. За даними порталу "Мінфін", станом на 13 вересня в середньому купівля долара відбувається за курсом 41,40 гривні, а продаж - 41,50 гривні. Що стосується євро, то в середньому купівля відбувається за курсом 45,78 гривні, а продаж - 45,95 гривні.

Банкір розповів, що буде з доларом наступного тижня

Упродовж наступного тижня загальна ситуація на валютному ринку залишатиметься майже без змін: регулятор збереже свою активність на міжбанку, контролюючи баланс між попитом і пропозицією. Як розповів виданню УНІАН начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лісовий, крім того, збережуться й різновекторні зміни - спадний тренд змінюватиметься висхідним і навпаки, а поточні курсові зміни не вийдуть за межі усталеної системи.

"Звісно, така ситуація на ринку є елементом "протидії" Нацбанку новим об’єктивним обставинам, які мають позначитися на курсових показниках. Нагадаю, що після липневого зростання тарифів на електроенергію, у вересні додалися нові акцизи на пальне, також невдовзі стануться зміни в оподаткуванні. Варто й сказати, що перебої з енергопостачанням позначаються на активності бізнесу", - сказав Лісовий.

За його словами, всі ці чинники - це прямий шлях до поступового зростання споживчих цін та відповідних змін у "вазі" гривні. Власне ці зміни відображатимуть інфляційний прогноз - у другому півріччі інфляція може скласти до 5-6%. Проте, як зазначив Лісовий, наразі стратегічно важливим є збереження балансу між покупцями та продавцями та втримання валютних курсів на більш-менш стабільному рівні, на що спрямовуються валютні інтервенції. Банкір вважає, що наступного тижня очікуваний обсяг валютних вливань для покриття попиту навряд чи перевищить 150-180 мільйонів доларів на день, що можна вважати досить ординарним для останніх кількох тижнів. Власне цих коштів достатньо, щоб уникнути дисбалансу з попитом.

"Звісно, невдовзі можуть статися більш помітні курсові зміни, однак вони будуть повільними, поступовими, розтягненими не на один тиждень. І навряд чи перетнуть закладені в бюджет показники на кінець року (42,1 грн/дол.). Тобто, всупереч об'єктивним факторам тиску на гривню, все ж валютний ринок залишатиметься досить "системним", без ризику хаосу чи дестабілізації", - наголосив Лісовий.

Характеристики валютного ринку впродовж 16-22 вересня, за прогнозом Лісового, будуть такими:

  • коридори валютних змін: на міжбанку 41-41,6 грн/дол. та 44-46 грн/євро, на готівковому ринку 41,2-41,8 грн/дол. та 44-46,5 грн/євро;
  • щоденні курсові зміни: на міжбанку — до 0,2-0,3 грн, у банках — до 0,3-0,5 грн, в обмінних пунктах — до 0,5 грн;
  • середня різниця між курсами міжбанку і готівкового ринку: залежно від валюти до 0,3-0,5 грн;
  • тижневі курсові відхилення очікуються в межах 2% від початкового понеділкового курсу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube