Долар тримається, а євро знову дешевшає - НБУ встановив курс валют на 21 вересня

Читать на русском

Стало відомо, які ціни на валюту 21 вересня

Читать на русском
Обмін валюти
НБУ встановив оновлений курс валют на 21 вересня

Стало відомо, які ціни на валюту 21 вересня

Національний банк України встановив офіційний курс валют на четвер, 21 вересня. Зазначається, що американський долар все ще займає стабільну позицію. Проте європейська валюта не стоїть на місці. Стало відомо, які ціни в пунктах обміну валют.

Такі дані з'явилися на офіційному порталі Національного банку України. За даними регулятора, американський долар все ще становить 36,57 гривні: наразі в Україні це фіксований курс. Водночас європейська валюта знову змінила показники: станом на 21 вересня курс євро становить 39,14 гривні. Це на одну копійку менше, якщо порівнювати з минулим банківським днем.

Курс валют на 21 вересня:

  • Долар США — 36,57 гривні;
  • Євро — 39,14 гривні;
  • Польський злотий — 8,43 гривні;
  • Швейцарський франк — 40,75 гривні;
  • Юань — 5,01 гривні.

Слід звернути увагу, що ціни в пунктах обміну валюти можуть значно відрізнятися від офіційного курсу, який встановлює Національний банк України. За даними порталу Мінфін, станом на 21 вересня купівля долара в середньому відбувається за курсом 38,20 гривні, а продаж — 38,39 гривні. Що стосується євро, то в середньому цю валюту можна купити за курсом 41,35 гривні, а продати — за курсом 41,10 гривні.

Прогнози експертів

Економіст Ігор Порох поділився своїм прогнозом щодо курсу валют. На думку експерта, курс гривні буде покращуватися. Економіст вважає, що до кінця 2023 року можна сподіватися навіть на 37 гривні за долар. Це він пояснює тим, що наразі рівень інфляції становить 11%, а до кінця року - показник може зменшитися до 10%: це, вважає експерт, допоможе стабілізувати ситуацію. Водночас економіст виділив  кілька факторів, через які курс гривні трішки погіршувався у діапазон 38,2 й вище.

"Це було спричинено тим, що на минулому тижні було закрити близько 400 обмінних пунктів через те, що вони не слідкували за ліцензіями й це був такий стрибок, але наразі вже ситуація вирівнялася", - додав Ігор Порох.

Водночас фінансист Олексій Кущ вважає, що після перемоги України курс валют буде залежати й від формату, в якому завершиться війна, і від того, як надходитиме грошова допомога від міжнародних партнерів на відбудову. За словами експерта, якщо Україні будуть давати кошти лише на те, щоб покрити внутрішні бюджетні дефіцити, то істотного зміцнення гривні не буде.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.