Долар та євро різко підскочили в ціні після вихідних - НБУ оновив курс валют на понеділок, 16 вересня

Як змінився курс валют в Україні станом на 16 вересня 2024 року

Курс валют
Курс основних валют, встановлений Національним банком України на п'ятницю, 16 вересня 2024 року

Національний банк України встановив офіційний курс валют на понеділок, 16 вересня. Долар виріс у ціні на 4 копійки, євро також подорожчало. Відповідні дані опубліковані на сайті НБУ.

За даними регулятора, долар займає позицію з показником 41,31 гривні. Це на 4 копійки більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас євро, згідно з офіційним курсом, становить 45,79 гривні. Він виріс у ціні на 34 копійки.

Курс валют на 16 вересня:

  • Долар - 41,31 гривні;
  • Євро - 45,79 гривні;
  • Польський злотий - 10,67 гривні;
  • Швейцарський франк - 48,77 гривні;
  • Юань - 5,82 гривні.

Варто враховувати, що в пунктах обміну валют ціни можуть відрізнятися від офіційного курсу регулятора. За даними порталу "Мінфін", станом на 16 вересня в середньому купівля долара відбувається за курсом 41,50 гривні, а продаж - 41,60 гривні. Що стосується євро, то в середньому купівля відбувається за курсом 46,00 гривні, а продаж - 45,15 гривні.

Експерт ICU про курс валют на кінець року

До кінця 2024 року різких обвалів курсу гривні не планується. Однак зменшення вартості національної валюти неминуче і може скласти щонайменше 1 грн до долара. Про це в інтерв'ю з LIGA.net розповів керівник департаменту макроекономічних досліджень ICU Віталій Ваврищук.

"Ризикну спрогнозувати, що динаміка послаблення гривні в другому півріччі буде дещо слабшою, ніж у першому. Щодо курсу, наш прогноз на кінець року незмінний – це коридор 42-43 грн за долар", – сказав Ваврищук.

Він додав, що курс гривні до євро є похідним.

"Це крос-курс, який залежить від двох інших: гривні до долара, що формується на внутрішньому ринку, та євро до долара, що формується на зовнішньому ринку. В останні тижні курс долара до євро був достатньо волатильним, адже ринки переоцінювали ймовірність і глибину пом’якшення монетарної політики в США та Єврозоні. Тож і на нашому ринку бачимо відповідну динаміку", – пояснив Ваврищук.

Ваврищук зазначив також, що в нинішніх умовах непродуктивно робити короткострокові прогнози щодо курсу гривні, бо поки робота валютного ринку визначається алгоритмами інтервенцій НБУ.

"Ми чітко розуміємо, що є потреба гривню поступово послаблювати. Країна живе з величезними дисбалансами зовнішніх рахунків. Їх потрібно поступово знижувати, адже вони роблять економіку вкрай вразливою", – додав Ваврищук.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube