Як змінився курс валют в Україні станом на 16 вересня 2024 року
Національний банк України встановив офіційний курс валют на понеділок, 16 вересня. Долар виріс у ціні на 4 копійки, євро також подорожчало. Відповідні дані опубліковані на сайті НБУ.
За даними регулятора, долар займає позицію з показником 41,31 гривні. Це на 4 копійки більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас євро, згідно з офіційним курсом, становить 45,79 гривні. Він виріс у ціні на 34 копійки.
Варто враховувати, що в пунктах обміну валют ціни можуть відрізнятися від офіційного курсу регулятора. За даними порталу "Мінфін", станом на 16 вересня в середньому купівля долара відбувається за курсом 41,50 гривні, а продаж - 41,60 гривні. Що стосується євро, то в середньому купівля відбувається за курсом 46,00 гривні, а продаж - 45,15 гривні.
До кінця 2024 року різких обвалів курсу гривні не планується. Однак зменшення вартості національної валюти неминуче і може скласти щонайменше 1 грн до долара. Про це в інтерв'ю з LIGA.net розповів керівник департаменту макроекономічних досліджень ICU Віталій Ваврищук.
"Ризикну спрогнозувати, що динаміка послаблення гривні в другому півріччі буде дещо слабшою, ніж у першому. Щодо курсу, наш прогноз на кінець року незмінний – це коридор 42-43 грн за долар", – сказав Ваврищук.
Він додав, що курс гривні до євро є похідним.
"Це крос-курс, який залежить від двох інших: гривні до долара, що формується на внутрішньому ринку, та євро до долара, що формується на зовнішньому ринку. В останні тижні курс долара до євро був достатньо волатильним, адже ринки переоцінювали ймовірність і глибину пом’якшення монетарної політики в США та Єврозоні. Тож і на нашому ринку бачимо відповідну динаміку", – пояснив Ваврищук.
Ваврищук зазначив також, що в нинішніх умовах непродуктивно робити короткострокові прогнози щодо курсу гривні, бо поки робота валютного ринку визначається алгоритмами інтервенцій НБУ.
"Ми чітко розуміємо, що є потреба гривню поступово послаблювати. Країна живе з величезними дисбалансами зовнішніх рахунків. Їх потрібно поступово знижувати, адже вони роблять економіку вкрай вразливою", – додав Ваврищук.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.