До Землі прямує потужний сонячний спалах – удар може вплинути на зв’язок, електромережі та навігацію

Читать на русском

Швидкість такого спалаху сягає 2,8 млн км/годину

Читать на русском
Сонце
Корональна діра спричинила сильний сонячний шторм, що прямує до Землі

Швидкість такого спалаху сягає 2,8 млн км/годину

Величезна корональна діра, що перевищує розмір нашої планети в 20-30 разів, викликала сонячний шторм. Хвиля може досягти Землі 31 березня. Її вплив може тимчасово зашкодити радіозв’язку, електромережам та навігації, а також становити загрозу для космічних кораблів та астронавтів на орбіті.

Про це розповіли в New York Post з посиланням на NASA. Один зі спалахів уже зафіксували 29 березня. Він іонізував верхній шар атмосфери Землі та призвів до короткохвильового радіозатемнення над південно-східною Азією, Австралією та Новою Зеландією. Спалах утворився із сонячної плями AR3256. Засняти його вдалося Обсерваторії сонячної динаміки NASA. Спалах класифікували як Х1.2, де клас Х – позначка найсильніших спалахів, а число – деталі про його силу.

У NASA зазначили, що корональна діра тепер повернулася прямо до Землі. Коли буря досягне нашої планета, вона, ймовірно, призведе до полярних сяйв. У Національному управлінні океанічних та атмосферних досліджень (NOAA) кажуть, що корональна діра – це ділянка відкритого однополярного магнітного поля, яке дозволяє сонячному вітру легше виходити в космос. Це, в свою чергу, призводить до потоків відносно швидкого сонячного вітру.

До удару по Землі 31 березня може призвести саме корональна діра. Вона має діаметр від 300 до 400 тисяч кілометрів, що в 20 разів більше за діаметр нашої планети. Водночас, у NASA зазначили, що до нас прямує незначний потік сонячного вітру зі швидкістю 2,8 млн км/год, тож удар може виявитися менш потужним, ніж 29 березня. Проте, це не змінює його можливий вплив на комунікації та орбітальні об’єкти.

Космічні явища

Сонячний шторм – це потенційно небезпечний прояв активності Сонця, який зумовлений потоками протонів та іонів. Внаслідок сонячного спалаху або коронального викиду маси ці частки отримали значні енергії та швидкості. Також це явище може називатися космічними радіаційними штормами.

Сильний сонячний шторм може призводити до несподіваних небесних явищ. До прикладу, 24 березня наслідки шторму проявилися в полярному сяйві там, де раніше його майже ніколи не можна було побачити. Фотографії з унікальним небесним явищем публікували з Північної Європи, Аляски та Канади.

Нагадаємо, що вчені виявили наймасивнішу чорну діру у Галактиці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.