До Ради внесли законопроект, який передбачає більш як 20 типів пільг для учасників революції Гідності

Передбачається до 26 пільг

До Ради внесли законопроект, який передбачає більш як 20 типів пільг для учасників революції Гідності

У Верховній раді зареєстрували законопроект "Про учасників Революції Гідності та сім'ї Героїв Небесної сотні". Депутати пропонують ввести значні пільги для учасників Революції Гідності 2013-2014 років.

Як передає Інформатор, відповідний проект закону зареєстрували народні депутати від "Слуги народу" Анатолій Остапенко та Олег Арсенюк, він переданий на розгляд парламентського комітету.

Автори пропонують присвоювати учасникам "Революції Гідності" статуси:

  • члена сім'ї Героя Небесної сотні;
  • потерпілого учасника "Революції Гідності";
  • потерпілого учасника "Революції гідності" з інвалідністю.

Порядок присвоєння цих статусів пропонується покласти на уряд. Залежно від того, який статус буде надано, особі гарантується цілий ряд соціальних пільг. Так, членам сімей Героїв Небесної сотні хочуть надати додаткові державні фінансові гарантії з 26 напрямів:

  1. Надання медпослуг і лікарських засобів.
  2. Послуги з зубопротезування.
  3. Послуги із забезпечення психічного здоров'я.
  4. Санаторно-курортне лікування 1 раз на 2 роки.
  5. Право на разову цільову підтримку на купівлю (будівництво) житла у вигляді грошової компенсації часткової вартості житла, іпотечного кредитування з відшкодуванням частини процентної ставки банку або отримання пільгового кредиту коштом державного або місцевого бюджету, першочергового надання житла з комунального, відомчого або службового фонду.
  6. Раз у 10 років їм буде покладатися компенсація витрат на ремонт з коштів місцевого бюджету.
  7. Першочергове надання послуг з оздоровлення дітей.
  8. Компенсація на здобуття професійно-технічної, вищої, післядипломної та другої вищої освіти.
  9. Державна цільова підтримка на навчання у державних та комунальних установах.
  10. Першочергове надання місця у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах.
  11. Одноразова слата вартості послуг з підвищення кваліфікації та перекваліфікації.
  12. Використання щорічної відпустки у зручний час з правом отримання додаткових 14 днів до нього зі збереженням зарплати.
  13. Щомісячна грошова компенсація 75% вартості комунальних послуг (на газ, електрику, теплопостачання, водопостачання і водовідведення, в тому числі гарячу воду, вивіз сміття). Це право буде поширюватися з розрахунку 21 кв. метр житла на людину плюс 10,5 кв. метрів на сім'ю. А для непрацездатних членів сімей Героїв Небесної сотні розрахунок буде 42 кв. метри на людину плюс 21 кв. метр на сім'ю. Також компенсуватися буде 75% абонентської плати за телефон.
  14. 75-відсоткова компенсація на закупівлю твердого або рідкого пічного палива та балонного газу.
  15. Компенсація 100% вартості витрат на проїзд в міському транспорті, автомобільному транспорті у сільській місцевості і залізничному і автобусному транспорті приміського сполучення.
  16. Для міжміських поїздок надаватиметься 50-відсоткова компенсація.
  17. Виплата допомоги при тимчасовій непрацездатності в розмірі 100% середньої зарплати.
  18. Підвищення пенсії в розмірі 25% прожиткового мінімуму.
  19. Отримання соцпослуг або оформлення в соціальні установи для соціальної підтримки та догляду.
  20. Достроковий вихід на пенсію для чоловіків після 55 років, жінок після 50 років, за наявності страхового стажу у 25 років для чоловіків і 20 для жінок.
  21. Безоплатна правова допомога.
  22. Першочергове виділення земельних ділянок.
  23. Звільнення від сплати судового збору.
  24. Підтримка самозайнятості та підприємницької діяльності.
  25. Постійне інформування про пільги для цієї категорії.
  26. Для осіб похилого віку, які не мають близьких родичів, право на оформлення в установу соціального захисту або обслуговування соцпрацівниками на дому.

Друга категорія - постраждалі учасники "Революції гідності".Це люди, які отримали тілесні ушкодження під час "Революції гідності", за умови, що вони звернулися за допомогою з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2013 року, але їх пошкодження не призвели до інвалідності. Їм гарантується 20 різних пільг, схожими на наведені вище.

Третя категорія - постраждалі учасники "Революції гідності" з інвалідністю.Це люди, яким була встановлена інвалідність внаслідок отриманих тілесних ушкоджень під час участі в "Революції гідності". Вони також матимуть аналогічні права, як і вищезгадані категорії. Але санаторне лікування 1 раз у 2 роки, а сім'ям - 1 раз у 3 роки. Їм також не покладається компенсація на ремонт. А от у випадку компенсації за проїзд у них будуть більш широкі пільги - для 3-ї групи інвалідності - 50% від вартості 2 залізничних, автобусних та авіаквитків, для 2-ї групи - 100-відсоткова компенсація 2 квитків, і для інвалідів 1- ї групи - 100-відсоткова компенсація вартості квитків на поїзд, автобуси або літак без обмеження кількості квитків.

Скільки планують витратити на пільги

За орієнтовними розрахунками, реалізація положень законопроекту потребуватиме витрат державного та місцевих бюджетів на більш ніж 86,2 мільярда гривень для покриття витрат, пов'язаних з наданням постраждалим учасникам Революції Гідності, які постраждали учасникам Революції Гідності з інвалідністю та членам сімей Героїв Небесної сотні пільг і гарантій.

Автори також зазначають, що розрахунок здійснено за відсутності вихідних даних МОЗ, Міносвіти, Мінрегіону, Мінінфраструктури, Міноборони, МВС і інших силових відомств з використанням методів експертних оцінок працівників Міністерства ветеранів.

Зокрема, без вихідних даних МОЗ неможливо визначити додаткові кошти до загальної програми державних гарантій медичного обслуговування населення медичних послуг і лікарських засобів.

Нагадаємо, 10 листопада законопроект про штрафи за відсутність або неправильне носіння масок передали на підпис президенту Володимиру Зеленському. Штрафи будуть досягати 5 100 гривень.

Також Інформатор писав, що в Раді готують законопроект про легалізацію канабісу.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube