Росія не має абсолютно ніякого стратегічного резерву, а у ЗСУ є більше місяця для продовження контрнаступу
Українські війська можуть розірвати сухопутний коридор росії з окупованим Кримом до настання зими. Такі плани має Головне управління розвідки. Окрім цього тут погоджуються з повільними темпами контрнаступу, однак запевняють, що у Сил оборони є майже місяць сухої погоди у запасі.
Про це заявив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов у коментарі The Economist 17 вересня. Він зазначив, що Україна, можливо, вже задіяла обмежену кількість своїх резервних військ, але росія зараз знаходиться у відчаї, і "задіяла недостатньо сильні резерви, які вона не планувала розгортати до кінця жовтня".
"Операцію з переривання сухопутного зв'язку між росією та анексованим Кримом може бути завершено до приходу зими...Всупереч тому, що російська федерація декларує, вона не має абсолютно ніякого стратегічного резерву", - підкреслив очільник ГУР.
Говорячи про темпи контрнаступу, Буданов вказав, що повільний темп просування проти окопаного і добре підготовленого ворога - це просто відображення реальності.
"Олівець сильний чи слабкий? Це залежить від того, як на нього дивитися. Контрнаступ триває. В України ще є час. До настання брудного сезону ще більше місяця. І це факт", - сказав головний розвідник.
Раніше Буданов повідомляв, що звільнення Криму відбудеться комбінованим шляхом. Дипломатія може відіграти важливу роль у цьому питанні. Але воєнні дії на півострові все одно будуть, без них - неможливо.
Україна готова воювати з росією довго, якщо не втрачатиме людей. Про це в інтерв'ю Наталії Мосейчук заявив президент України Володимир Зеленський.
"Ізраїль воює. Ми готові воювати в довгу, не втрачаючи людей. Так може бути. Але мінімізувати жертви, як із прикладом Ізраїлю. Можна так жити", - зазначив президент.
Щоб ізолювати Крим, ЗСУ мають наблизитися до одного зі стратегічних міст — Мелітополя, Армянська чи Скадовська. Просування до двох останніх ускладнене розливом Дніпра через знищення греблі Каховської ГЕС, повідомляв раніше колумніст британського видання The Hill Патрік Дреннан. Завдяки десантній операції в Козачих Лагерях, Україна створила плацдарм для просування на цих напрямках. Болотиста та лісиста місцевість означає, що російська артилерія буде менш ефективною, ніж на відкритому просторі. Але переправити на той берег важку бронетехніку для розширення наступальних дій буде важко, адже понтонні переправи вразливі для вертольотів Ка-52. Якщо ж це відбудеться, пересування ґрунтовими дорогами для танків може бути ускладнене, з іншого боку, ця територія набагато менш замінована.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.