Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
ВИПАЛИ З ТРЕНДУ
Інавгурація Трампа підтвердила проблеми у Зеленського та України
У владі невірно оцінили важкі наслідки перемоги республіканців або намагалися приховати це від суспільства: проблеми залишилися невирішеними
Безугла, Стерненко, Гончаренко кажуть: фахівців ППО, саперів масово забирають у піхоту. Сирський це спростовує. Кому ви вірите?
голосів
Теорія рукостискань
у Києві ТРЦ Gulliver об'єднав Валерія Залужного й Дмитра Мєдвєдєва
Погода
Дізнайся прогноз для твого міста
Оновлено станом на
Після війни влада в Україні перейде до рук військових
Прогноз Інформатора
Ваше ставлення щодо ненормативної лексики у Зеленського в інтервʼю Фрідману?
Президент України під час нещодавнього інтервʼю вразив кількістю нецензурної брані
голосів
Курс валют на сьогодні
Дізнайтесь актуальну інформацію станом на
22.01.2025
Україні за рік удвічі зросла кількість громадян, які згодні розглядати поступки територіями заради закінчення війни
голосів
Ціни на пальне у мережевих АЗС України
Оновлено станом на 20.01.2025
А95+
А95
ДП
ГАЗ
59.29
57.59
57.89
38.49
62.99
59.99
58.99
38.99
61.99
59.99
58.99
38.98
-
53.88
50.21
35.24
61.99
59.99
58.99
38.99
58.85
56.65
54.45
36.63
ПʼЯТІРКА НАЙБАГАТШИХ ЛЮДЕЙ СВІТУ
за версією Bloomberg
1
Ілон Маск
$432 млрд
2
Джефф Безос
$239 млрд
3
Марк Цукерберг
$207 млрд
4
Ларрі Елісон
$192 млрд
5
Бернар Арно
$176 млрд
Стамбульські угоди
На яких умовах Росія намагалась примусити Україну до ганебної капітуляції у 2022 році
Як Мін'юст проґавив кібератаку
Про вразливість реєстрів знали ще восени 2020 року
Великий наступ за участі КНДР на Курщині
Росіян в атаку ведуть колонами та на квадроциклах, у полоні багато кримчан, які розчарувалися в Путіні, корейці готуються
Актуальний курс кріптовалют
BINANCE COIN (BNB)
699.58
DOGECOIN (DOGE)
0.37
THETA (THETA)
2.14
LITECOIN (LTC)
116.59
BITCOIN (BTC)
105687.93
Понад 1000 днів минуло від початку повномасштабного вторгнення
Як ви вважаєте, скільки ще триватиме війна?
голосів
Що слухає Україна
10 найпопулярніших пісень за даними Apple Music
1
Врубай
Parfeniuk
2
Кульбаби
Tonya Matvienko
3
Messy
Lola Young
4
Bam Bam
Misha Miller, Alex Velea
5
APT
ROSÉ, Bruno
6
Bad Dreams
Teddy Swims
7
What i need
MRK
8
Планы на завтра
TIGO, Migrant
9
Треш
Анна Трінчер
10
Не лякай
OSTY, Klavdia Petrivna
Це лохотрон, а не евакуація!
Репортаж Інформатора з Сумщини, де через обстріли примусово евакуюють мешканців
Замість рідного дому - нестерпні умови, одноразове харчування та відсутність виплат
1000 днів війни у цифрах та спогадах
Youtube Україна на часі
Мешканці Курщини: для Путіна ми ніщо
РЕПОРТАЖ ІНФОРМАТОРА З СУДЖІ
Як Ігор Рець вижив на стежці ухилянтів із Закарпаття в Румунію
Кореспондент Інформатора забрався на високогір'я Карпат і прожив тиждень у притулку для туристів, щоби взяти інтерв'ю у ухилянтів; на шляху він зустрів прикордонників, військкомів із Хуста, а також численні порушення закону
Подорож Ігоря закінчилася у ТЦК та СП Хуста, звідки, як вважають ухилянти, одна дорога – до учебки, а потім на фронт. У Хусті кореспондент Інформатора зафіксував численні порушення закону. Підсумком поїздки став докладний звіт про пригоди. Інформатор публікує цей звіт у кількох частинах.
Процишин офіційний - ОРЕШНИКИ
Зараз слухають і кайфують - прем'єра кліпу
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
ТОП-5 найбагатших людей України у рейтингу Forbes
Вказана динаміка змін за поточний рік
1
Рінат Ахметов
$4,0 млрд.
2
Віктор Пінчук
$2,0 млрд.
3
Вадим Новинський
$1,2 млрд.
4
Костянтин Жеваго
$1,2 млрд.
5
Геннадій Боголюбов
$1,0 млрд.
Підземна тюрма ТЦК на Закарпатті
Історія Олександра Литвина
Заброньованого чоловіка з Дніпра затримали біля Говерли, звинуватили у спробі незаконного перетину кордону та тримали у ТЦК міста Хуст
ТОП-10 найпотужніших економік світу
За даними Світового банку
1
США
$27 360,935 млрд.
2
Китай
$17 794,782 млрд.
3
Німеччина
$4 456,081 млрд.
4
Японія
$4 212,945 млрд.
5
Індія
$3 549,919 млрд.
6
Велико-британія
$3 340,032 млрд.
7
Франція
$3 030,904 млрд.
8
Італія
$2 254,851 млрд.
9
Бразилія
$2 173,666 млрд.
10
Канада
$2 140,086 млрд.
Підпал авто ЗСУ
Кому саме спецслужби РФ через ресурси з працевлаштування пропонують легкі гроші за злочин против оборони держави: розслідування Інформатора
Під виглядом людини, яка шукає швидкий заробіток, наш кореспондент Ігор Рець поспілкувався в соцмережах з російськими вербувальниками та зробив висновки, що можуть бути корисні для безпеки ваших дітей та друзів
Кулінарний рецепт від Інформатора
Верещака: українська страва, якій понад сто років
Взимку особливо радують ситні м'ясні страви. Приготуйте ароматні свинячі ребра, запечені в буряковому квасі. Назва страви говорить сама за себе – це так смачно, що верещатимуть всі! Рецепт верещаки узятий зі збірника 1913 року.
Дитина втратила близьких. Єдиний правильний метод сказати їй про це
Діти за своєю природою егоцентричні - поради доктора Комаровського
Усі ми стикаємося зі смертю. Новина про те, що загинула близька людина, може стати ударом навіть для найсильніших дорослих. А зараз, на жаль, наші маленькі українці часто стикаються зі смертю. Діти залишаються без батьків, рідних та друзів через війну.
Доктор Комаровський на своєму Youtube-каналі розповів, як про це правильно розмовляти з дітьми.
"На жаль для українських дітей усі ці події, ці втрати смерті, огидні злочини - не рідкість. Це щоденні будні, щодня дорослі повинні ставити собі питання, як правильно говорити з дітьми", - розповідає Євгеній.
Нажаль, ви не можете захистити дітей від горя та від бід, які є в цьому житті. Що вам краще зробити - втішити їх, ви можете допомогти їм відчути себе в безпеці, ви можете навчити їх справлятися зі страхами.
"Можете допомогти дітям висловити свої почуття та ще ви можете дати дитині навички подолання труднощів, які, напевно, будуть поряд з вами ще багато років, а може бути і все життя, але долати труднощі треба вчитися", - пояснив Комаровський.
Говоріть з дитиною. Головне, чого треба прагнути - говорити першим, тобто ви повинні стати першим джерелом трагічної інформації. Краще, щоб дитина про смерть, про втрати, про руйнування дізналася від вас, а не від друзів чи телевізора. Не треба надлишку інформації, підведіть дитину до необхідності ставити запитання, вам буде легше відповідати на запитання, ніж просто нескінченно говорити.
Постарайтеся зберігати спокій. Це нормально, що вам сумно, що ви теж у смутку, але якщо ви плачете, якщо ви не можете нормально говорити, на жаль, втішити дитину ви не зможете. Навпаки, ваш емоційний стан обов'язково буде відбиватися і на дитині, йому стане тільки гірше. Якщо поряд в сім'ї, в оточенні є дорослий, який може себе контролювати, якому дитина максимально довіряє, краще, щоб говорив саме він.
Коли дитина вже має певну інформацію про негативну подію, яка сталася про війну, про смерть, про руйнування, постарайтеся оцінити ступінь поінформованості дитини. Дізнайтеся, що він знає, що він чув, що він відчуває, постарайтеся зробити так, щоб дитина описала те, що вона відчуває, що її хвилює. Провокуйте дітей ставити запитання та намагайтеся відповідати.
Діти за своєю природою егоцентричні. Для дитини бути в центрі всесвіту - це нормально, і тому, одне з найгостріших питань, які діти ставлять це про те, що їх хвилює найбільше на світі: хто подбає про них, хто забезпечить їх безпеку. І відповісти на це треба, навіть якщо дитина цього прямо не запитує. Обов'язкова умова сказати про те, що ви поряд, він з вами, ви робите все. Та крім вас, тата, бабусі, дідуся в нашій країні є поліція, лікарі, пожежники, рятувальники, волонтери, медсестри та інші люди небайдужі, які готові вам допомагати.
Дуже важливо, щоб дитина не залишилася з втратою, з поганою новиною віч-на-віч. Будьте поруч із дитиною. Максимально добре, якщо у вас будуть спільні ігри, спільні книги, спільні казки. Подаруйте дитині додатковий комфорт, додаткову фізичну близькість. Зайвий раз обійміть, візьміть на руки, проведіть час разом. Біль втрати може бути зменшений тоді, коли поруч є той, хто буде поруч, хто готовий жертвувати собою заради дитини.
І ще в цій ситуації втрати дуже важливо максимально розширювати обрій планування, тобто переконувати дитину, що ви поруч не тільки зараз, але і завтра, післязавтра, через тиждень. Що у вас є плани на спільне проведення часу, що ви зробите завтра, куди ви підете післязавтра, де ви проведете неділю, як ви дочекаєтемь тата і куди ви разом поїдете.
Втрата або погані новини не повинні позбавляти нас необхідності виконувати повсякденну роботу по дому, чистити зуби, піклуватися про близьких, вигулювати собаку і таке інше. Дорослі повинні зробити все, щоб у дітей зберігся звичний їм зразок повсякденного життя.
Також дуже важливо торкнутися того факту, що життя триває, є втрата близької людини, але життя все ще триває.
Важливо говорити з дитиною про втрачену людину, подивитися фотографії з нею, сказати, що ця людина залишається в добрій пам'яті, що вона з нами, що людини немає, але пам'ять про цю людину залишилася.
"Досвід нашої війни показує дуже специфічні приклади втрати близької людини. Я бачу моторошну ситуацію, що в житті сучасних дітей стало набагато менше близьких людей. Це той страшний виклик, який нам кидає війна та особливості цивілізації у двадцять першому столітті", - продовжив лікар.
Тобто на сьогодні у житті дитини більшість комунікацій здійснюється не з людьми, а з гаджетами. Для дитини втрата смартфона - більша трагедія, ніж втрата бабусі чи дідуся, тому що з бабусею та дідусем він практично не розмовляв, це не близька людина. Це трагедія всієї нашої комунікації один з одним.
Тому, по можливості, вимикайте телевізор, щоб зменшувати обсяг негативної інформації.
"Таке враження, що телевізори створюються для того, щоб ділитися з нами виключно негативними новинами. Таке телебачення прямо протипоказане дітям і розглядати це як джерело інформації для дитини вкрай небезпечно!", - застерігає доктор Комаровський.
Дуже важливо завжди показувати дитині, як на погані новини можна реагувати добрими справами. Якщо ви робите добрі справи, підписуєте петиції, збираючи ці гроші, допомагаєте іншим людям - розповідайте про це дітям, щоб діти знали, що так робляться добрі справи. Це реакція нормальних людей на погані новини.
"Ніколи нічого не приховуйте від дітей, кажіть дітям правду. Може це найголовніше, чого дітям не вистачає. Говоріть з дітьми та будьте поруч" - підсумував Євгеній.
Нехай у вашому житті та житті ваших дітей буде якнайменше поганих новин і щоб ми скоріше дочекалися хороших новин та у великій кількості.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.