Дипвідношення із Сомалі: чому це не смішно, а важливо

Україна надавала допомогу Сомалі і готова продовжувати зміцнювати продовольчу безпеку

Україна і Африка
Україна встановила дипвідношення з Сомалі. Колаж: Інформатор

У п'ятницю, 11 квітня, Україна встановила дипломатичні відносини з Сомалі. Відповідний протокол підписав міністр закордонних справ Андрій Сибіга. Зі своїм африканським колегою він обговорив шляхи розвітку співпраці.

Це відбулося на Анталійському дипломатичному форумі. Про це повідомляє пресслужба МЗС у Facebook.

"Сьогодні ми офіційно встановили дипломатичні відносини з Сомалі. Я підписав відповідний протокол з державним міністром закордонних справ та міжнародного співробітництва Сомалі Алі Мохамедом Омаром. Ми також обговорили шляхи розвитку нашої співпраці", - зазначив Сибіга.

Міністр також нагадав, що наша держава надавала допомогу Сомалі у рамках програми "Зерно з України". І тепер готова продовжувати зміцнювати продовольчу безпеку.

Україна і Африка - чому це важливо

Відомо, що Африка здебільшого перебуває під потужним російським впливом. Наприклад, позавчора представники Малі заявили, що вважають Україну державою-посібником терористів.

Саме через Африку у значній мірі провалилися намагання України зібрати світовій конгрес, який би засуджував агресію Росії - ті самі самити миру, що планувалися увесь минулий рік, і один таки відбувся. Це при тому, що Україна - важливий експортер зерна до Африки.

Україна продовжує боротися з РФ за вплив у Африці. У 2023 році наша держава навіть мала там успіхи. Проте у 2024 році ситуація змінилася на користь РФ. Зокрема, через вагнерівців, які надають послуги охорони для деяких африканських політиків та представників влади.

Нагадаємо, що на початку квітня голова Офісу президента Андрій Єрмак розповів про посилення політичної, економічної та гуманітарної присутності України на Африканському континенті. За його словами, це - завдання, яке поставив глава держави Володимир Зеленський. І вже відкрито вісім нових дипустанов.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube